Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně

Příspěvky

Hledáme zájemce na šití roušek

17. 3. 2020

Hedva český brokát, s.r.o. hledá pomocníky a brigádníky na šití bavlněných roušek pro zajištění provizorních hygienických opatření. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle 603 476 602, paní Červeňáková. Se zájemci bude uzavřena Dohoda o provedení práce.

 

Důležité informace !!!

16. 3. 2020

Vážení spoluobčané,

z důvodu šíření respirační choroby COVID-19 (KORONAVIRUS) přistupuje Vláda České republiky a také naše obec k následujícím opatřením:

 

Přijatá vládní opatření proti koronaviru

 •  Od 14.3.2020 6:00 se uzavřely všechny obchody. Výjimku mají prodejny potravin, drogerie a lékárny. V provozu mohou zůstat i trafiky, chovatelské potřeby, optiky a obchody s výpočetní technikou. Opatření má trvat do úterý 24. března 6:00.
 •  Od14. 3. 2020 6:00 se zavřely také všechny hospody, bary a restaurace s výjimkou závodního stravování. Opatření má rovněž trvat do příštího úterý (24. března). Umožněn je pouze tzv. okénkový výdej.
 •  Platí zákaz veřejných a soukromých akcí s účastí nad třicet osob. Školy, kulturní, sportovní i rekreační zařízení jsou mimo provoz.
 •  Na státní hranici s Německem a Rakouskem se v sobotu vrátily policejní kontroly a začal silně omezený provoz. Přechod je možný jen na jedenácti hraničních přechodech. Veřejná doprava se všemi sousedními státy je zastavena.
 • Do konce víkendu platí zákaz cestování do patnácti rizikových zemí (Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Velká Británie, Francie, Nizozemsko, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Belgie, Dánsko). Každý navrátilec z těchto regionů musí do karantény.
 •  Od pondělí 16. 3. 2020 platí pro Čechy plošný zákaz vycestovat ze země a pro cizince do země vstoupit.
 • Od pondělí 16. března 2020 od 00:00 až do úterý 24. března 2020 do 6:00 zákaz volného pohybu osob na území celé České republiky.

 

Přijatá opatření proti koronaviru v rámci mikroregionu Rýmařovska

 • Od 16. 3. 2020 budou fungovat v omezeném režimu obvodní lékaři, někteří uzavírají ordinace zcela; prosíme, abyste si před plánovou návštěvou VŽDY zavolali, případně napsali emailovou zprávu svému obvodnímu lékaři a zbytečně se nevydávali ven – viz plakát MEDIPRAKTIK
 • Od 16. 3. 2020 budou fungovat úřady v omezeném režimu; Vyzýváme občany, aby přednostně využívali elektronický nebo telefonický způsob komunikace. K vyřízení neodkladných záležitostí bude obecní úřad otevřen – pondělí, středa– 8. 00 hod – 11.00 hod
 • Městský úřad v Rýmařově a Bruntále bude také fungovat pouze v omezeném režimu, sledujte stránky města Rýmařova a města Bruntálu
 • V případě, že potřebujete pomoci se zajištěním základní životních potřeb – dovoz potravin, léků, kontaktujte starostu obecního úřadu (tel. 733 706 126, 554 27 33 16, který se s Vámi domluví na dalším postupu. Pomoc se vztahuje na ty, co uvízli v karanténě bez jakékoliv možnosti pomoci druhých, případně spadají do rizikové skupiny osob (důchodci, dlouhodobě nemocní)
 • Základní škola je do odvolání mimo provoz
 • Mateřská škola je do odvolání mimo provoz

 

Prosíme Vás, abyste byli v této době ohleduplní k sobě i ke svému okolí. V případě, že se u Vás projevují příznaky onemocnění COVID – 19, kontaktuje telefonicky svého praktického lékaře, případně využijte bezplatnou informační linku 1212, která byla zřízena speciálně pro řešení případů s nákazou koronavirem.

 

Příznaky:

Suchý kašel     Teplota    Migréna   Únava                                                  

Jak koronaviru předejít

Mýt si ruce     Nesahat si do očí/obličeje   Dodržovat vzdálenost      Jíst ovoce                                                                              

Nařízení nám nepomohou, pokud je nebudeme zodpovědně dodržovat!


Informace lékařů

Provoz ordinací praktických lékařů v Rýmařově

plakát MEDIPRAKTIK

doktorka.jpg

 

 

Otvírací doba obecní úřad

16. 3. 2020

Z nařízení vlády ČR je obecní

 

úřad otevřen 

 

pondělí a ve středu

 

od 8:00 do 11:00 hodin.

 

Ostatní dny je uzavřen do

 

odvolání.

 

Kácení dřevin rostoucích mimo les

1. 11. 2019

 

MSK - Rodinný pas

17. 6. 2019

Finanční zpráva

2. 5. 2019

Ministerstvo vnitra ČR - Občan na úřadě

3. 1. 2019

Občan na úřadě

Jak je to s cestovními doklady pro děti?

Jak se zachovat v různých životních situacích - manželství, registrované partnerství, matriky, rodná čísla, evidence obyvatel, trvalý pobyt, státní občanství ČR, zbraně a střelivo, lustrace, zprostředkování kontaktu: zde

 

Pedikúra

31. 10. 2018

00000001--7-.jpg