Jdi na obsah Jdi na menu
 


Opatření v obci

moje_rouska_sta_bruntalsko.jpg

 

Příspěvky

Termíny úhrady místních poplatků

30. 3. 2020

obecní úřad Dolní Moravice oznamuje všem občanům, že v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem a přijatými mimořádnými opatřeními nebudou žádným způsobem pokutovány pozdní úhrady poplatku za psa, komunálního odpadu ani úhradu nájemného z bytu, nebo pozemků, a to až do odvolání nouzového stavu.

Vzhledem k vyhlášené celorepublikové karanténě a uzavření budov úřadu prosíme všechny občany, aby uhradili poplatky bankovním převodem ( na č.ú. 9829771/0100, do poznámky napsali přímení a za co je daná částka), nebo aby využili nabízené možnosti pozdější úhrady a nenavštěvovali pracoviště OÚ.

Děkujeme za spolupráci.

 

Potraviny Dolní Moravice

18. 3. 2020

Po dobu nouzového stavu v ČR jsme pro Vás připravili od 16.3. možnost objednání zboží přes SMS na tel. čísle 704 180 394. Předejdete tím tvoření front a snižuje se riziko nákazy. Až bude nákup připravený obdržíte SMS pro vyzvednutí. Otevírací doba prodejny zůstává stejná. 

Změna otevírací doby !!!!!

Sobota 7:00 - 12:00 hodin

Neděle 7:00 - 12:00 hodin

91175554_118316359808377_6157822537876111360_o.jpg

 

Vláda doporučila seniorům nevycházet

17. 3. 2020

Vláda doporučila seniorům nevycházet

Vláda České republiky svým usnesením č. 98 doporučila osobám starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče.

Nákup potravin, hygienických potřeb, léků a dalších nezbytných potřeb zajišťuje pro tyto občany obec Dolní Moravice. Senioři se mohou obracet na telefonní číslo 733 706 126 (starosta obce), kam oznámí své jméno, příjmení, bydliště a telefonický kontakt a obsah nákupu, který potřebují zajistit. Nákup až do výše 500 Kč bude z hygienických důvodů (nepřebírání hotovosti) uhrazen obcí a následně souhrnně účtován objednateli po ukončení karantény. O termínu a způsobu předání bude obec objednatele informovat předem telefonicky.

Nákup je možno objednat nejvýše dvakrát týdně. Obec bude poptávku pravidelně vyhodnocovat a v případě nutnosti bude možnost nákupů rozšířena.

 

Důležité informace

17. 3. 2020

Důležité informace

Vážení spoluobčané,

 

z důvodu šíření respirační choroby COVID-19 (KORONAVIRUS) přistupuje Vláda České republiky a také naše obec k následujícím opatřením:

 

Přijatá vládní opatření proti koronaviru

 •  Od 14.3.2020 6:00 se uzavřely všechny obchody. Výjimku mají prodejny potravin, drogerie a lékárny. V provozu mohou zůstat i trafiky, chovatelské potřeby, optiky a obchody s výpočetní technikou. Opatření má trvat do úterý 24. března 6:00.
 •  Od14. 3. 2020 6:00 se zavřely také všechny hospody, bary a restaurace s výjimkou závodního stravování. Opatření má rovněž trvat do příštího úterý (24. března). Umožněn je pouze tzv. okénkový výdej.
 •  Platí zákaz veřejných a soukromých akcí s účastí nad třicet osob. Školy, kulturní, sportovní i rekreační zařízení jsou mimo provoz.
 •  Na státní hranici s Německem a Rakouskem se v sobotu vrátily policejní kontroly a začal silně omezený provoz. Přechod je možný jen na jedenácti hraničních přechodech. Veřejná doprava se všemi sousedními státy je zastavena.
 • Do konce víkendu platí zákaz cestování do patnácti rizikových zemí (Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Velká Británie, Francie, Nizozemsko, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Belgie, Dánsko). Každý navrátilec z těchto regionů musí do karantény.
 •  Od pondělí 16. 3. 2020 platí pro Čechy plošný zákaz vycestovat ze země a pro cizince do země vstoupit.
 • Od pondělí 16. března 2020 od 00:00 až do úterý 24. března 2020 do 6:00 zákaz volného pohybu osob na území celé České republiky.

 

Přijatá opatření proti koronaviru v rámci mikroregionu Rýmařovska

 • Od 16. 3. 2020 budou fungovat v omezeném režimu obvodní lékaři, někteří uzavírají ordinace zcela; prosíme, abyste si před plánovou návštěvou VŽDY zavolali, případně napsali emailovou zprávu svému obvodnímu lékaři a zbytečně se nevydávali ven – viz plakát MEDIPRAKTIK
 • Od 16. 3. 2020 budou fungovat úřady v omezeném režimu; Vyzýváme občany, aby přednostně využívali elektronický nebo telefonický způsob komunikace. K vyřízení neodkladných záležitostí bude obecní úřad otevřen – pondělí, středa– 8. 00 hod – 11.00 hod
 • Městský úřad v Rýmařově a Bruntále bude také fungovat pouze v omezeném režimu, sledujte stránky města Rýmařova a města Bruntálu
 • V případě, že potřebujete pomoci se zajištěním základní životních potřeb – dovoz potravin, léků, kontaktujte starostu obecního úřadu (tel. 733 706 126, 554 27 33 16, který se s Vámi domluví na dalším postupu. Pomoc se vztahuje na ty, co uvízli v karanténě bez jakékoliv možnosti pomoci druhých, případně spadají do rizikové skupiny osob (důchodci, dlouhodobě nemocní)
 • Základní škola je do odvolání mimo provoz
 • Mateřská škola je do odvolání mimo provoz

 

Prosíme Vás, abyste byli v této době ohleduplní k sobě i ke svému okolí. V případě, že se u Vás projevují příznaky onemocnění COVID – 19, kontaktuje telefonicky svého praktického lékaře, případně využijte bezplatnou informační linku 1212, která byla zřízena speciálně pro řešení případů s nákazou koronavirem.

 

Příznaky:

Suchý kašel   Teplota   Migréna    Únava

                                                   

Jak koronaviru předejít

Mýt si ruce     Nesahat si do očí/obličeje   Dodržovat vzdálenost          Jíst ovoce

                                                                                

Nařízení nám nepomohou, pokud je nebudeme zodpovědně dodržovat!

**************************************************************************************************************

Informace lékařů

Provoz ordinací praktických lékařů v Rýmařově

Informace od MUDr. V. Špicerové

DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO PACIENTY OHLEDNĚ VÝSKYTU ONEMOCNĚNÍ COVID-19

 

 • Z EPIDEMIOLOGICKÝCH DŮVODŮ NELZE PŘIPUSTIT ZBYTEČNÉ MÍSENÍ ZDRAVÉ POPULACE S NEMOCNÝMI V ORDINACÍCH. ČINNOST ORDINACE JE OMEZENA POUZE NA OŠETŘENÍ PACIENTŮ S AKUTNÍMI POTÍŽEMI. VEŠKERÉ OSTATNÍ ZÁLEŽITOSTI ŘEŠTE TELEFONICKY/EMAILEM NEBO SE ODKLÁDAJÍ.

 

 • VSTUP DO CELÉHO PROSTORU ORDINACE JE POUZE NA VYZVÁNÍ.

 

 • DO ODVOLÁNÍ JSOU ORDINAČNÍ HODINY KAŽDÝ DEN OD 7:30 DO 11:00.

 

 • VÍCE INFORMACÍ O OMEZENÍCH V ORDINACÍCH PRAKTICKÝCH LÉKAŘŮ PRŮBĚŽNĚ NAJDETE NA www.splcr.cz.

 

 • ODBĚROVÁ AMBULANCE JE VE STAVU NOUZE DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA.

 

 Prosím, vzhledem k vážné situaci ohledně výskytu onemocnění COVID-19, Vás tímto žádám, abyste omezili návštěvu ordinace na naprosté minimum, tzn. pouze na akutní případy. Ohledně jiných záležitostí, prosím, využijte telefon 554 213 253, 554 211 963, nebo email ordinace@medipraktik.cz. Celý personál ordinace se Vám bude snažit vyjít maximálně vstříc.

POKUD SE NEBUDETE MOCI DOVOLAT, NEBO VÁM NEBUDE OKAMŽITĚ ODPOVĚZENO NA EMAIL, ZACHOVEJTE, PROSÍM, KLID. V SOUČASNÉ DOBĚ JSME V DŮSLEDKU ZVÝŠENÉHO ZÁJMU PŘETÍŽENÍ. POSTUPNĚ SE DOSTANE NA VŠECHNY.

V případě příznaků onemocnění, které jsou podobné chřipce (jedná se o zvýšenou teplotu, dušnost, kašel, bolesti svalů či únava, pouze u některých pacientů vede k rozvoji virového zápalu plic, který může vyústit až v selhání dýchání), prosím, kontaktujte nonstop Státní zdravotní ústav na tel.:

+420 724 810 106

+420 725 191 367

nebo na telefonní linku 112.

Také Vám doporučuji sledovat aktuální informace na stránkách Ministerstva zdravotnictví České republiky www.koronavirus.mzcr.cz a aktuální vývoj ve sdělovacích prostředcích.
Děkuji za pochopení. Toto opatření přispívá k preventivní ochraně nás všech. Ordinace MUDr. Špicerová, MUDr. Lašáková, MUDr. Vaštíková.

 

Otvírací doba OÚ

16. 3. 2020

Z nařízení vlády ČR je obecní

 

úřad otevřen 

 

pondělí a ve středu

 

od 8:00 do 11:00 hodin.

 

Ostatní dny je uzavřen do

 

odvolání.