11. 4. 2016

FOTBALOVÝ SERVIS DOLNÍ MORAVICE – JARO 2016.

9. 4. 2016  DOLNÍ MORAVICE  - VELKÉ HOŠTICE

2 : 2

V sobotu 9. dubna odehrála Moravice další, v pořadí třetí, mistrovské utkání jarní části soutěže I. B třídy. Na svém hřišti hostila Velké Hoštice. Z předchozích dvou utkání Moravice nezískala body a tak domácí borci šli do zápasu s odhodláním v tomto utkání bodovat.

Začátek tomu také příznivě odpovídal. Již ve 2. minutě se ujali vedení 1:0, když Doležel z pravé strany přehodil brankáře hostí. Slibně začínající průběh utkání pokračoval dál. V 7. minutě má domácí mužstvo výhodu rohového kopu, neprovede ho však dobře. V 15. minutě Vaněrkem provedený trestný kop končí nad břevnem hostí. Ve 30. minutě z trestného kopu Cetkovský centruje do šestnáctky soupeře a Lesák dává hlavou nad bránu. 38. minuta přináší domácím další možnost ohrozit branku hostujícího mužstva, to když Pohanka v blízkosti z úhlu míjí tyč. 41. minuta přináší vyrovnání na 1:1. Soupeřem provedený trestný kop zapadl za vzdálenější tyč moravické branky.

Obdobná situace s trestným kopem, avšak prováděným domácími hráči, se opakuje ve 47. minutě. Míč směřující ke vzdálenější tyči je bohužel brankářem hostí kryt. Od 50. do 75. minuty jsou hosté lepším mužstvem. Jsou rychlejší s míčem i bez něj, kdežto domácí hrají dost rozpačitě. Pak se Moravice vzchopila, vyrovnala hru a její úsilí přineslo v 80. minutě vedení na 2:1, když střídající Pohaněl, který byl na hřišti sotva dvě minuty, z bezprostřední blízkosti doráží míč do soupeřovy sítě. Konečný výsledek 2:2 se zrodil v 85. minutě, kdy domácí hráči nepokryli hoštické útočníky při jejich rohovém kopu a ti vyrovnali. V průběhu druhého poločasu si domácí vytvořili další příležitosti ke skórování, Vaněrek, Vala, Doležel, tu největší měl Zapletal, ale chybělo štěstí k úspěšnému zakončení.

Sestava Moravice:  Pospíšil – Cetkovský, Pohanka, Bureš, Kubját (35. Babčák) – Baštrnák, Lesák, Vala, Zapletal – Doležel (78. Pohaněl), Vaněrek (85. Zahradník).

Branky: za Moravici – Doležel, Pohaněl.

V příštím utkání v neděli 17. 4. 2016 jede Moravice do Strahovic.

J. Zoth

2. 4. 2016 MĚSTO ALBRECHTICE - DOLNÍ MORAVICE

4. 4. 2016

2. 4. 2016  MĚSTO ALBRECHTICE - DOLNÍ MORAVICE

3 : 1

V sobotu 2. dubna 2016 odehrála Moravice mistrovské utkání v Městě Albrechticích s výsledkem 3 : 1 pro domácí.

Už v 5. minutě Albrechtice hrají rohový kop, neprovedli ho však dobře a tak se Moravice bez problémů ubránila. Podobná situace se opakovala v 15. minutě se stejným výsledkem. Míč z kopačky domácího hráče z rohového kopu zalétl daleko za šestnáctku Moravice. V 16. minutě mají hosté první příležitost ohrozit branku domácích, když Vaněrkova hlavička po centrovaném míči z pravé strany jde těsně vedle tyče. V 18. minutě domácí ubránili rohový kop hostí. 20. minuta znamená vedení 1:0 pro Albrechtice, když na centrovaný míč naběhl domácí útočník a hlavou skóroval. V 35. minutě se Moravice úspěšně ubrání rohu domácích. V 37. minutě Město Albrechtice zahrávají trestný kop, ale míč směřuje vysoko nad moravickou branku. Ve 40. minutě má Moravice výhodu rohového kopu, ale domácí jej ubránili.

V 55. minutě hráči Moravice ztrácí v útoku před šestnáctkou domácích míč. Následuje rychlý protiútok soupeře do otevřené obrany hostí a Albrechtice zvyšují stav na 2:0 ve svůj prospěch. 59. minuta - po přihrávce do brejku Vaněrek snižuje na 2:1. Moravice se snaží vyrovnat. Velkou příležitost k tomu má v 76. minutě Vala, ale brankář jeho dobře mířenou hlavičku se štěstím vyráží. Moravice ve snaze o vyrovnání podporovala více hráči své útočení a méně obranu a toho v 84. minutě využilo domácí mužstvo a svým nekrytým útočníkem v šestnáctce hostí zvýšilo na konečných 3:1.

Sestava Moravice:  Zapletal – Cetkovský, Sitař, Bureš, Kubját – Pohanka, Lesák, Vala, Baštrnák – Zahradník, Vaněrek.

Branky: za Moravici – Vaněrek.

V příštím utkání v sobotu 9. 4. 2016 hostí Moravice na svém hřišti Velké Hoštice.

J. Zoth

26. 3. 2016 DOLNÍ MORAVICE – OTICE

28. 3. 2016

26. 3. 2016  DOLNÍ MORAVICE – OTICE

0:1

Začala fotbalová sezóna. V sobotu 26. března začala jarní část mistrovské soutěže I. B třídy ročníku 2015 – 2016.

Moravice ji zahájila utkáním na domácím hřišti se soupeřem z Otic. Úvod utkání a celý první poločas naznačoval, že by domácí mohli být úspěšní. Po vyrovnaném začátku od desáté minuty získává Moravice mírnou převahu. Ve 20. minutě Doleželův trestný kop jde nad branku. Hned nato se Cetkovský ocitá těsně před brankou hostů, ale míč z jeho hlavy trefuje brankáře.      25. minuta přináší Lesákovu střelu, která těsně míjí tyč. Ve 33. minutě míč z trestného kopu, prováděný Doleželem, jde nad břevno soupeřovy branky. Ve 34. minutě kope Moravice roh, ale je zle kopnutý. V zápětí Moravice ubrání soupeřův rohový kop.

Po změně stran v 55. minutě provádí hosté trestný kop. Míč se odráží od zdi domácích, dostává se k hráči hostů a ten přízemní ranou prostřeluje zeď. Na střelu už nestačil zareagovat domácí brankář a hosté se ujímají vedení. Bylo chybou domácích hráčů, že proti střelci nikdo nevystoupil. V dalším průběhu utkání se Moravice snaží vyrovnat a jsou k tomu i příležitosti.         V 60. minutě jde Vaněrkova střela z trestného kopu nad branku hostujícího mužstva. V 65. minutě Zapletalův centrovaný míč soupeřův brankář vytlačí nad břevno. V 66. minutě po rohovém kopu Vaněrek dává hlavou nad branku. Největší šance na vyrovnání přichází v 88. minutě, kdy se přihrávka dostává k nabíhajícímu Doleželovi, kterému se z bezprostřední blízkosti nepodařilo zasáhnout míč dobře a brankář jeho střelu vyráží. Domácí se snažili v závěru větším počtem útočníků o vstřelení branky. Hosté se však urputně bránili a využili několika nepřesných přihrávek k brejkům do obrany domácích. Při jednom z nich musel Polášek vyběhnout a jeho zákrok byl rozhodčím ohodnocen červenou kartou, načež pak Moravice dohrávala o deseti hráčích.

Sestava domácích:

Polášek – Cetkovský, Babčák, Bureš, Kubját (46. Pohanka) – Baštrnák, Lesák, Vala, Zapletal – Doležel, Vaněrek (80. Pohaněl).

Žlutá karta: Vaněrek.

Červená karta: Polášek.

Rozhodčí: Šimeček.

K příštímu utkání v sobotu 2. dubna 2016 zajíždí Moravice do Města Albrechtice.

J. Zoth

Účast na závodech světového poháru 2016

4. 2. 2016

Členové oddílů TJ Dolní Moravice Jan Najdek, Radoslav Kaláb a nový člen Robert Najdek se zúčastnili závodů Worldloppet-Dolomiten-Lauf na 42 km v Rakousku. Jan Najdek se umístil na 262. místě v čase 2.57,Radoslav Kaláb na 309 místě a v čase 3.12 a Robert Najdek na 209 místě a čas 2.42 hod. Závod vyhrál Stanislav Řezáč, který se s námi ochotně vyfotil.

1.kolo 7. 11. Dolní Moravice - Štěpánovice 1: 2

V sobotu, 7. listopadu, odehrála Moravice poslední utkání podzimní části soutěže ročníku 2015 – 2016. Na domácím hřišti hostila Štěpánovice, lídra I. B třídy z 1. místa tabulky. Nástup do utkání měla Moravice impozantní. Už ve třetí minutě Doležel překvapil brankáře hostů svou střelou z boku šestnáctky pod břevno a domácí se ujali vedení 1:0. Hosté jsou velice aktivní, ale Moravice odpovídá stejnou mincí a od patnácté minuty skvělá hra domácích převyšuje hru soupeře.

Po přestávce je hra obou mužstev vyrovnaná. V padesáté minutě druhého poločasu se hosté dostali k míči po nepřesné rozehrávce domácích na vlastní půlce a střelou z dálky k tyči vyrovnali na 1:1. Dopomohlo jim k tomu i to, že v domácí šestnáctce zakrýval brankáři dobrý výhled na míč větší počet bránících hráčů. Brankář pak na míč, který prošel a směřoval do dolního rohu branky, už nestačil reagovat. Hrál se oboustranně dobrý fotbal. Obě mužstva se snažila dát rozhodující gól. Šťastnější byli nakonec Štěpánovičtí, kteří se v 70. minutě dostali  k odraženému míči za obránce domácích a jejich útočník sám před domácím brankářem nezaváhal, šanci využil a zvyšuje skóre na 1:2 pro hosty. Snaha Moravice o vyrovnání se už nepovedla. A tak diváci mohli být spokojení alespoň s předvedenou hrou obou mužstev.

SestavaHojgr – Silvano, Polášek, Cetkovský (65. Kubját) – Baštrnák (57. Vaněrek), Lesák, Pospíšil, Zapletal – Doležel, Michal Vala.

Branky: 3. min.  Doležel 1:0, 55. min. soupeř 1:1,70. min. soupeř 1:2

J. Zoth

1. 11. Chuchelná - Dolní Moravice 0 : 3

1. 11. 2015

13. kolo 1. 11. Chuchelná - Dolní Moravice 0 : 3

Předposlední utkání podzimní části odehrála Moravice v neděli 1. listopadu 2015 v Chuchelné s výsledkem 3:0 pro domácí. Většinu prvního poločasu byla hra obou mužstev vyrovnaná. Od 35. minuty Moravice domácí mužstvo přehrávala a vytvořila si i několik slibných šancí. Při jedné z nich po Doleželově úniku končí jeho míč v boční síti, ovšem další akce našich v soupeřově šestnáctce nedokáže Moravice využít. Po zahráni trestného kopu ve 43. minutě, kdy míč směřující před branku Moravice skončil v síti po teči naším hráčem, vedou domácí 1:0.

Po předvedené hře Moravice a nevýrazném výkonu domácích by se dalo předpokládat, že se Moravici po přestávce podaří vyrovnat. Bohužel hned v úvodu druhého poločasu soupeř využívá velké hrubky moravické obrany a ve 47. minutě prohráváme 2:0. Zřejmě tyto chyby ubraly moravickým hráčům psychické síly a ti už nedokázali na tento stav reagovat zlepšeným výkonem. A když se k tomu přidala ještě v 62. minutě nařízená penalta za faul v pokutovém území našich obránců, kterou Chuchelná proměnila a zvýšila tak své skóre na 3:0, bylo o výsledku rozhodnuto. Přitom domácí nepodali žádný nadprůměrný výkon. K výhře jim pomohly tři naše fatální chyby. Nebýt těchto selhání a při pořádném bojovém výkonu Moravice, který ovšem chyběl, by se dalo říci, že domácí byli k poražení, či se případně dalo dosáhnout na remízu.

Sestava: Hojgr - Silvano (74. Kubját), Lesák, Zapletal, Polášek - Baštrnák (74. Cetkovský), Mitov (74. Kopeček T.), Pospíšil, Michal Vala - Doležel, Vaněrek (60. Pohaněl).

Rozhodčí: Porubek.

Branky: 43. min. 1:0 - teč našeho obránce, vlastní 47. min. 2:0 - chyby našeho obránce 65. min. 3:0 - za faul v pokut. území, pokutový kop

J. Zoth.

24. 10. Dolní Moravice - Chomýž 2 : 0

24. 10. 2015

12. kolo 24. 10. Dolní Moravice - Chomýž 2 : 0

V sobotu 24. 10. 2015 hostila Moravice v dalším soutěžním utkání mužstvo z Chomýže. Začátek byl oboustranně rozháraný. Hosté hráli silový, tvrdý fotbal až na hranici únosnosti. Po úvodních patnácti minutách hry Moravice začíná hostující mužstvo přehrávat. Výsledkem tlaku je v 17. minutě Zapletalem nastřelená tyč. V 31. minutě v šestnáctce hostů střílí Baštrnák, brankář však jeho střelu vyráží. Ve 43. minutě po levé straně uniká opět Zapletal. Tentokrát má úspěch a míč z jeho kopačky končí v brance Chomýže. Moravice tak jde do šatny po prvním poločase s jednobrankovým vedením.

Po přestávce Moravice pokračuje v tlaku. V 52. minutě míč z Pospíšilovy hlavy míjí chomýžskou branku. Krátce poté vyráží brankář hostí Vaněrkův míč. V 61. minutě je u míče v šestnáctce opět Vaněrek a dává druhý gól. Moravice vede 2:0. V závěru utkání se už Moravice soustředila na udržení doubrankového vedení. Utkání tak skončilo 2:0 pro domácí.

Sestava: Hojgr - Silvano, Pohanka (77. T. Kopeček), Bureš, Polášek (84. Pohaněl) - Baštrnák, Lesák, Pospíšil, Zapletal - Doležel, Vaněrek.

Branky:

43. min. Zapletal

61. min. Vaněrek.

Žlutá karta: Doležel, Polášek, Vaněrek.

Rozhodčí: Kačik.

J. Zoth

17.10. Dolní Moravice - Velké Heraltice 3 : 3

17. 10. 2015

11. kolo 17. 10. 2015 Dolní Moravice - Velké Heraltice 3 : 3

V sobotu 17. října přivítali fotbalisté Moravice tým z Velkých Heraltic. První poločas byl v režii domácích, kteří byli velice aktivní a vytvářeli pěkné akce. Výsledkem byla branka v 11. minutě, jejímž autorem byl Vaněrek. Ten se v šestnáctce hostů nejlépe orientoval a z otočky prostřelil soupeřova obránce i brankáře. Ve 30. minutě přidává, po pěkné útočné akci, druhou branku Zapletal. Deset minut nato, ve 40. minutě, střílí další branku opět Zapletal a skóre je 3:0 pro Moravici.

Podle aktivity obou mužstev v prvním poločase, kde Moravice určovala vývoj hry a hlavně její výsledek, to měla být pro domácí jasná záležitost. Jenže v druhém poločase si se zvýšenou aktivitou hostů Moravice nedokázala poradit. Varováním pro domácí už měla být chyba jejích obránců, díky které hosté snížili na 3:1 v 62. minutě. Hosty tato branka nabudila natolik, že aktivitu ještě zvýšili. Výsledkem bylo snížení v 80. minutě na rozdíl pouhé jedné branky. Přispěla k tomu zbytečná ztráta míče našeho útočníka ještě před půlící čárou. A aby toho nebylo málo, v 85. minutě naše obrana nepokryla útočníka hostů a ten po centru hlavou přehodil moravického brankáře a bylo srovnáno. Z tříbrankového náskoku se nakonec horko těžko zachránila remíza 3:3 a jeden bod.