Příspěvky

22. 8. Dolní Moravice - Bruntál B 5 : 3

22. 8. 2015

3. kolo 22. 8. 2015 Dolní Moravice - Bruntál B 5 : 3

V sobotu 22. srpna se poprvé fotbalisté Moravice v novém ročníku I. B třídy představili domácím fanouškům. Soupeřem bylo B mužstvo Bruntálu. Už úvod utkání naznačoval odhodlání domácích být v něm úspěšní. Naznačovala to i úvodní branka v síti hostů již v 3.minutě. Tlak domácích neustál ani po pokutovém kopu v 25. minutě, ze kterého hosté vyrovnali. Úsilí domácích korunoval Doležel už 2 minuty poté brankou na 2 : 1. Uplynulo dalších 10 minut a Silváno zvýšil na 3 : 1 pro domácí. Celý první poločas nasvědčoval svým průběhem, že toto utkání bude pro domácí snadnou záležitostí. Je tomu tak i v první části druhé půle utkání. Moravice si však vyrobila několik komplikací, které další průběh zdramatizovaly. V 51. minutě domácí neproměnili pokutový kop. V 55. minutě je Vaněrek v gólové šanci, ale nedal. V 67.minutě nabíhá před soupeřovu branku Michal Vala a dává gól, ale není nám uznán pro postavení mimo hru. O zvýšení vedení Moravice se v 69.minutě postaral Doležel na 4 : 1. Po střídání v závěru utkání, které si vynutila fyzická únava střídaných hráčů, přinesla do mužstva domácích snížení aktivity ve hře. To využili hosté a v 75. minutě snížili na 4 : 2. Pak v 83. minutě domácí ztrátou míče ve středu hřiště nabídli soupeři možnost rychlého protiútoku a ten toho využil ke snížení na 4 : 3 a závěr utkání se rázem zdramatizoval. Vítězství Moravice v 86. minutě pojistil gólem Michal Vala na konečných 5 : 3. Utkání vyvíjející se od začátku pro domácí velmi příznivě se v jeho druhé části a hlavně v závěru, stalo dramatickým.

Sestava: Hojgr - Silvano (70. min. Tomáš Kopeček), Lesák, Zapletal, Cetkovský - Barák 46. min. Michal Vala), Pohanka, Pospíšil, Baštrnák (80. min. Polášek) - Doležel, Vaněrek.

Branky: 3. min. 1:0 Doležel, 25. min. 1:1 hosté z pokutového kopu, 27. min. 2:1 Doležel, 37. min. 3:1 Silvano, 69. min. 4:1 Doležel, 75.min. 4:2 soupeř, 86. min. 5:3 Michal Vala

Rozhodčí: Porubek

J. Z.

15. 8. 2015 Žimrovice - Dolní Moravice 1:1

15. 8. 2015

2. kolo 15. 8. 2015 Žimrovice -  Dolní Moravice 1:1

První soutěžní utkání odehrála Moravice 15. srpna na hřišti v Živronicích s výsledkem 1 : 1 a ziskem jednoho bodu. V oboustranně vyrovnaném utkání se Moravice ujala vedení už v 3. minutě, když po rohovém kopu Michal Vala hlavou skóroval. Vedení Moravice udržela až do 50. minuty, kdy soupeř po kombinaci v naší 16 vyrovnal na 1 : 1. Poté domácí zvýšili úsilí, chtěli strhnout vedení na svou stranu. Moravické mužstvo však tomuto tlaku odolalo, naopak několika útočnými akcemi si brejky vytvořilo slibné gólové šance, v zakončení však chyběla lepší řešení. Totéž lze říci i o soupeři. Remíza je tedy spravedlivým výsledkem tohoto utkání i když pro Moravici je dovezený bod ze soupeřova hřiště úspěchem a dobrým vstupem do nové sezony.

Sestava: Polášek - Babčák,(60.min. Barák),Zapletal, Lesák, Cetkovský - Silvano, Milan Vala, Pospíšil, Baštrnák(81. min. David Kopeček) - Michal Vala, Vaněrek.

Góly: 3. min. Michal Vala, 50. min. soupeř.

Projev celého mužstva byl bojovný spojený s velkým úsilím o dobrý výsledek a podíleli se na něm všichni hráči. Může to být dobrou devízou do dalších utkání.

11. 2. 2015

Dne 1. 2. 2015 se zúčastnili členové oddílu TJ DOLNÍ MORAVICE - Jan Najdek a Radoslav Kaláb - závodů světového pohárů SKI CLASSICS dálkových běhů - 43. roč. König Ludwig Laufu. Jan Najdek se umístil na 769. místě a ve své kategorii na 16. místě v čase 3.27.15 hod. Radoslav Kaláb se umístil na 1010. místě a ve své kategorii na 119. místě v čase 3.56.58 hod.

1. 11. 2014 Velké Heraltice - Dolní Moravice 2 : 0

V sobotu 1. listopadu odehrála Moravice své předposlední mistrovské soutěže podzimní části. I v tomto utkání hrané na hřišti soupeře Velké Heraltice neuspěla a prohrála 2 : 0. Úvod utkání byl pro obě mužstva vyrovnaný. Od 15. minuty se však začala projevovat větší rychlost domácích. Krátce na to musí pro zranění odstoupit Lesák. V 31. minutě Moravice provádí rohový kop, Michal Vala dává hlavou nad břevno. Další rohový kop Moravice - také neúspěšně. Ve 43. minutě Tlapal odvrací centrovaný míč tak nešťastně, že ten skončí ve vlastní brance a domácí jdou do kabiny se skórem 1 : 0. 46. minuta přináší náš přímí kop. Střela však jde nad branku. 49. minuta, Baštrnák se ocitá před domácí brankou, ale míjí. Začínáme mít tlak, ale finální přípravka je vždy nepřesná. Vajdíkova střela jde vedle branky a další jeho střelu kryje brankář. V 64. minutě soupeř zvyšuje na 2 : 0. 84. minuta přináší nedovolený zákrok domácího brankáře na našeho útočníka. Nařízenou penaltu však Vajdík nedal. Brankař mi ji chytil.

Sestava: Lašák - Cetkovský, Lesák, Pohanka. Tlapal - Baštrnák, Gajer, Schwarz, Michal Vala - Vajdík, Bureš

Rozhodčí: Krzisch

J. Z.

19. 10. 2014 Velké Hoštice - Dolní Moravice

6. 11. 2014

19. 10. 2014 Velké Hoštice - Dolní Moravice 1 : 1

V neděli 19. října odehrála Moravice další mistrovské utkání na hřišti ve Velkých Hošticích s výsledkem 1 : 1. Začátek utkání přinesl tlak Moravice. Už v 5. minutě střílí Vaněrek nad soupeřovu branku. Soupeř přichází ke slovu. Ve 13. minutě jeho střelu z přímého kopu Lašák kryje. Od 20. minuty soupeř hru vyrovnává. 23. minuta přináší střelu Schwarze vedle soupeřovy branky. Ve 26. minutě se soupeř dostává do naší šestnáctky, obránci míjí centrovaný míč a ten doráží soupeř do naší branky, a ujímá se vedení na 1 : 0. Ve 43. minutě máme pro změnu šanci my, ale Michal Vala střílí hlavou nad soupeřovu branku. V 53. minutě podobně nepřesně zakončuje Polášek centrovaný míč. Od 60. minuty přebírá iniciativu domácí mužstvo a to díky tomu, že uprostřed hřiště kazíme moc přihrávek, vázne kombinace, nemáme mezihru. V 71. minutě přichází naše vyrovnání na  1 : 1. Sitař dává gól po volném kopu do soupeřovy šestnáctky, ještě se naskytla Michlovi Valovi šance na vzstřelení branky, ale zůstalo nevyužito. Soupeř byl k poražení. Stačilo by k tomu v druhém poločasu zvýšit naše úsilí a zkvalitnit hru, což se nepodařilo.

Sestava: Lašák - Polášek, Lesák, Sitař, Tlapal (46. min. Cetkovský), Baštrnák, Vajdík, Schwarz, Michal Vala - Pospíšil, Vaněrek.

Rozhodčí: Muroň

J. Z.

12. 10. 2014 D. Moravice - Chuchelná

12. 10. 2014

12. 10. 2014 D. Moravice - Chuchelná 2 : 2

V neděli 12. října bylo odehráno další mistrovské utkání mezi domácí Moravicí a hostující Chuchelnou, s výsledkem 2 : 2. Moravice v prvním poločase chybami v 8. a 40. minutě prohrávala 0 : 2. Nedařila se kombinace ve středu hřiště, kde hráči domácího mužstva ztráceli nepřesností míče, které získaval soupeř a hra Moravice se tak stala bojem o míč. A když k tomu ještě přistoupily neúspěšné šance na střelení branek, které se naskytly = v 30. minutě Michal Vala hlavou těsně nad, v 31. minutě se ocitá sám v pokutovém území hostů, ale těsně míjí, v zápětí střílí Michal Vala těsně nad soupeřovu branku, další střela z kopačky Schwarze jde nad břevno hostů, odchází domácí mužstvo do šatny s dvougólovým mankem. Moravice se v druhé půli utkání zvýšenou aktivitou snaží stratit nepříznivý stav. Zčásti se to daří. Michal Vala v 62. mniutě snižuje na  1 : 2. Od 75. minuty se tlak domácích ještě zvyšuje a jsou šance na góly, které mají Vajdík a Michal Vala. Podaří se to až Lesákovi. Ten vyrovnává v 90. minutě na 2 : 2. Chyby v začátku utkání nás opět připravily o body.

Sestava: Lašák - Polášek, Lesák, Sitař, Tlapal - Baštrnák, Gajer (60. min. Cetkovský), Schwarz, Michal Vala - Vajdík, Pospíšil

Branky: 8. min. hosté, 40. min. hosté, 62. min. Michal Vala, 90. min. Lesák

Rozhodčí: Seipel