Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol

Příspěvky

14. 9. 2014 D. Moravice - Bohuslavice

14. 9. 2014

14. 9. 2014 D. Moravice - Bohuslavice 2 : 6

V nedeli 14. září odehrála Moravice další utkání mistrovské soutěže s nadějí, že již ukončí čekání na vítězství. To se však nedostavilo. Tuto naději moravickým překazily hostující Bohuslavice. Prvních 20 minut utkání domácí hrají aktivně což jim ve 20. minutě vyneslo vedení 1 : 0 gólem Baštrnáka. Druhý gól domácích není uznán pro postavení mimo hru. Následuje několik rohových kopů domácího mužstva, které soupeř ubránil. Moravice útočí, ale vše ztroskotává a končí nepřesnou finální přihrávkou. V 38. minutě soupeř využije naší obranou nepokrytý prostor a vyrovnává na 1 : 1. Nedlouho na to ve 42. minutě naši obránci opět chybují a soupeř se ujímá vedení 1 : 2. Druhý poločas přinesl ze strany domácích natolik zhoršený výkon, že utkání ovládli hosté a trestali Moravici dalšími góly. V 52. minutě na 1 : 3, v 55. minutě na 1 : 4 a v 57. minutě na 1 : 5. Domácí pak mají dvě vyložené příležitosti, zústavají však Valou a poté Vaněrkem nevyužity, v 60. minutě snižuje na 2 : 5 Baštrnák. V 73. minutě přicházíme ve středu hřiště o míč, soupeř jde do naší otevřené obrany a dává gól na konečných 2 : 6.

Sestava: Lašák - Polášek, Lesák, Pohanka, Vaněrek - Baštrnák (70. min. Brachtl), Swarz, Pospíšil, Tlapal - Michal Vala, Vajdík (80.min. Cetkovský)

Branky: Baštrnák 2

Rozhodčí: Rodenek

J.Z.

 

7. 9. 2014 D. Moravice - Krásné Loučky

7. 9. 2014

7. 9. 2014 D. Moravice - Krásné Loučky 0 : 1

V neděli 7. září 2014 odehrála Moravice další mistrovské utkání na domácím hřišti. Soupeřem byly Krásné Ločky, které oproti Moravici, dosud všechna svá utkání zvladly dobře. Moravice nastupovala do utkání odčinit svůj neúspěch z Žimrovic. I když na vítězství tentokrát ještě nedosáhla, prokázali domácí fotbalisté, že umí podat bojovný a obětavý výkon, což je dobrá deviza do dalších kol soutěže. Soupeře předcházela pověst kvalitního mužstva což vycházelo z jeho dosavadních výsledků. Od začátku utkání však hráči Moravice hráli se soupeřem vyrovnanou hru a bylo otázkou času ke kterému mužstvu se přikloní fotbalové štěstí. A to si vybralo hosty, když ti po jednom zaváhání domácích obránců vstřelili jediný gól utkání. V druhém poločase je hra opět vyrovnaná. Moravice se snaží o vyrovnaní. Tlapalovu "šibenici" z volného kopu brankář hostů kryje. Podobnou střelu na branku domácích s úspěchem řeší Lašák. Na obou stranách bylo několik dobrých šancí k vstřelení gólu, zůstaly však nevyužité. V tomto utkání hráči Moravice prokázali bojovnost a velkou snahu. Vyrovnání by bylo spravedlivé k tomuto výkonu. Chybělo více fotbalového štěstí. Vajdík a Swarz hrali s bolestí zad a to nedovolovalo jejich plný výkon. Moravice stále zápasí s velkou absencí hráčů pro dlouhodobé zranění Jánoše, Sitaře, Gajer je nemocný, Milan Vala a Pohaněl jsou pracovně mimo republiku, Pospíšil se obtížně uvolňuje z nového zaměstnání. Tak značný počet hráčů chybějících pro utkání je skoro neřešitelný úkol pro trenéra v případě potřebného střídání.

Sestava: Lašák - Polášek, Lesák, Babčák, Vaněrek - Baštrnák, Swarz, Vajdík, Tlapal - Cetkovský, Michal Vala.

Branka: 14. minuta soupeř 0 : 1

Rozhodčí: Špičák

J. Z.

 

30. 8. Žimrovice - D. Moravice

30. 8. 2014

30. 8. 2014 Žimrovice - D. Moravice 7 : 2

V sobotu 30. srpna 2014 odehrála Moravice v pořadí třetí mistrovské utkání krajské I. B třídy s nováčkem soutěže Žimrovicemi, které nás přivítaly krásným novým fotbalovým stánkem s perfektním trávníkem. To však byl jediný pěkný okamžik pro moravické hráče. Od začátku i po celé utkání Moravice tahala za kratší konec. A výsledek samozřejmě pro Moravici nepříznivý, nedal na sebe dlouho čekat. V 8. minutě 1:0, v 10. minutě 2:0, 34. minutě 3:0 a 37. minutě 4:0. Ve 39. minutě přichází ke slovu i Moravice a Pohankou dává svůj první gól na 4:1 a tímto stavem končí první poločas. Druhý poločas nepřinesl zlepšení hry moravického mužstva a nadílka gólu v moravické brance pokračovala dále. V 63.minutě soupeř zvyšuje na 5:1, v 70. minutě přidává další gól na 6:1, v 83. minutě dává Michal Vala druhý gól Moravice na 6:2. Ještě jednou do konce utkání se dostává ke slovu soupeř, který v 86. minutě upravuje na 7:2 a tím i konečný výsledek utkání, které moravičtí hráči nezvládli v plné míře. Přitom měli už v prvním poločase tři tutovky, které však Michal Vala, Baštnák ani Polášek nedokázali proměnit. Takže Moravice stále čeká na vyhrané utkání.

Sestava: Brachtl - Pohanka, Lesák, Schwarz, Tlapal - Baštnák, Vajdík, Pospíšil, Vaněrek - Polášek (53.min. Sitař), Michal Vala

Branky: Pohanka, Michal Vala

Rozhodčí: Zavadil

J. Z.

 

24. 8. D. Moravice - Zlatníky

24. 8. 2014

24. 8. 2014 D. Moravice - Zlatníky 2 : 3

V neděli 24. srpna sehrála Moravice druhé utkání I. B krajské soutěže podzimní části a to na domácím hřišti. Soupeřem byly Zlatníky. Začátečných 20 minut nenasvědčovaly tomu, že toto utkání mělo dopadnout pro Moravici jinak než vítězstvím a ziskem 3 bodů. Opak byl však pravdou. Po těchto 20. minutách, kdy Moravice vedla 2 : 0 po gólech vztřelených už v 2. minutě a pak ve 20. minutě domácí hráči značne polevili ve hře a soupeř toho využil, zvýšil úsilí a vytěžil z toho pokutový kop a v 37. minutě snížil na 2 : 1. Po přestávce mezi poločasy se očekávalo, že domácí mužstvo zkvalitní svoji hru oproti prvnímu poločasu a budou chtít udělat vše proto, aby utkání dovedli do zdárného konce jimž byl zisk 3 bodů. Ale nic se ztoho nepovedlo. Hráči Moravice na co sáhli to kazili. Nedařilo se vůbec nic. Špatné bránění, nekvalitní hra středové řady a mizivá bojovnost, to vše nahrávalo soupeři a ten toho využil v plné míře k tomu, aby v 60. minutě protiútokem do naší otevřené brány dal gól na 2 : 3 a ujal se vedení. Snaha moravických hráčů dát aspoň vyrovnávací gól i když na to byly šance a dá se říci vyložené, vyzněla nakonec na prázdno. Závěrem je asi nutno říci a to na adresu moravických hráčů, že podat kvalitní výkon jen 20. minut v utkání na výhru nestačí, protože toto utkání vyhrál soupeř, který není takové kvality že by to bylo nad možnosti domácího mužstva, ale právě velmi nekvalitní projev domácích nabídl hostům 3 body a ti toho plně využili.

Sestava: Brachtl (46. min. Lašák) - Pohanka, Lesák, Schwarz, Tlapal - Baštrnák, Gajer, Vajdík, Vaněrek - Pohaněl (46. min. Polášek) Michal Vala.

Góly: Pohaněl a Lesák

Rozhodčí: Byrtus

J. Z.

 

16. 8. Otice - D. Moravice

16. 8. 2014

16. 8. 2014 Otice - D. Moravice 2 : 2

Po letní přípravě, která byla chudá na přípravné zápasy, začala podzimní část mistrovské soutěže I. B třídy. Moravice doplnila hráčský kádr o nové hráče. Jsou to Holuša, Tlapal, Vaněrek z Rýmařova, aktivně se vrátil Lesák a ze Staré Vsi po hostování Polášek. Hráči v kádru tedy jsou: Cetkovský, Sitař, Janoš, Baštrnák, Gajer, Vajdík, Schwarz, Pohanka, Michal Vala, Pospíšil, Milan Vala, Babčák, Lašák, Brachtl, Vaněrek, Tlapal, Holuša, Pohaněl, Polášek, Lesák. Podzimní část pro operaci kolena neodehraje Roman Janoš.

První mistrovské utkání odahrála Moravice v sobotu 16. srpna 2014 v Oticích, s výsledkem 2 : 2 a ziskem 1 bodu. Rychlý gól na začátku utkání posadil soupeře do sedla a po celý 1. poločas měl více ze hry. Hráči Otic byli o něco rychleji u míče. Naši hráči byli pomalejší a míč jsme pozdě přihrávali. V druhém poločase se vše změnilo v náš prospěch a to hlavně zrychlením všeho co jsme v 1. poločase nedělali dobře. Nejen že jsme vyrovnali, ale zvýšeným tlakem docílili i druhý gól. Vedení jsme od 65. minuty udrželi až do 90. minuty, kdy soupeř kopal roh a opakovala se situace z druhé minuty utkání, kdy soupeřův hráč zcela nekrytý, hlavou vyrovnal. Bod ze hřiště soupeře je sice dobrý výsledek. Škoda gólu, který jsme dostali v závěru utkání, který nás připravil o 3 body.

Sestava: Brachtl - Pohanka, Swarz, Sitař, Tlapal - Baštrnák, Gajer, Vaněrek, Pospíšil - Vajdík, Michal Vala. V 85. minutě střídal Polášek Baštrnáka.

Branky: Sitař, Michal Vala.

Rozhodčí: Lalík.

Góly padaly: v 2. minutě z rohového kopu soupeře 1:0. V 50. minutě po našem rohu dává náš vedoucí gól na 1:2. V 90. minutě soupeř vyrovnal na 2:2 opět po rohovém kopu.

J. Z.

 

Fotbalový turnaj starých gard 2. 8. 2014

2. 8. 2014

 

Rozlosování soutěží MSK podzim 2014/2015

28. 7. 2014

 

Průběh zápasu

26. 6. 2014

21. 6. D. Moravice - Uvalno 3 : 5

V sobotu 21. června odehrála Moravice poslední utkání jarní účasti mistrovské soutěže 1. B třídy ročníku 2013 - 2014. Za soupeře měla hostující celek z Uvalna. Oběma soupeřům již prakticky o nic nešlo, protože účast v příštím ročníku si již zajistili v předešlých utkáních, snad jen o dobrý výkon a výsledek před diváky, kteří mohli být spokojeni s množstvím vyděných branek. Do moravické jich padlo pět, Uvalno inkasovalo třikrát. V úvodu utkání jsou domácí útočnější. Jsou to však hosté, kteří se z přímého kopu ujali v 7. minutě vedení. Moravice na to ve 20. minutě odpovídá Pohankou, který rovněž z přímého kopu vyrovnává na 1 : 1. Z vyrovnání se však domácí radují jen deset minut. 30. minuta opět přináší přímí kop soupeře a z něj vedoucí gól pro soupeře na 1 : 2. Totéž se opakuje v 37. minutě a domácí prohrávají 1 : 3. Druhý poločas přinesl další góly na obou stranách. V 52. minutě Vajdík snižuje na 2 : 3 a tetýž hráč v 63. minutě vyrovnává na 3 : 3. Pak v předu ztrácíme míč, soupeř jde do brejku a prohráváme 3 : 4. A aby toho nebylo málo, zopakují naši hráči stejnou situaci v 88. minutě, soupeř toho opět využíje a skóruje popáté na konečných 3 : 5. Diváky jistě bavilo, že vyděli 8 gólů, ale hře domácích chyběla kvalita. Zřejmě motivace uspokojit diváky a konec konců i sami sebe kvalitní hrou s dobrým výsledkem nebyla pro moravické hráče tak důležitou, když uspokojení ze setrvání v 1. B třídě bylo naplněno již po minulém vítězství v Jindřichově.

Sestava: Lašák - Babčák, Lesák, Schwarz, Pohanka, Baštnák, Gajer, Vajdík, Cetkovský - Michal Vala, Pavlát. Vystřídali: 46. min. Pohaněl - Pavláta, v 65. min. Krejčí - Baštrnáka, v 75. mni.Milan Vala - Cetkovského a v 80. mni. Kopeček - Babčáka.

Branky: Pohanka, Vajdík 2

J. Z.

 

Průběh zápasu

25. 6. 2014

14. 6. Jindřichov - D. Moravice 0 : 2

V sobotu 14. června zajížděla D. Moravice k předposlednímu mistrovskému utkání do Jindřichova. Úkol pro moravické hráče zněl jasně, v tomto utkání uhrát plný počet bodů a tím si zajistit účast v dalším ročníku 1. B třídy krajské soutěže. Hned od začátku byla u našich hráčů vidět snaha v tomto utkání uspět. Už v 7. minutě se dostal Gajer do výhodné střelecké pozice, ale jeho střela jde vedle tyče. V 15. minutě má po úniku dobrou střeleckou pozici Baštrnák, míč mu však odskakuje. V 27. minutě se střelecky prosazuje Vajdík a dává gól na 0 : 1 pro Moravici. Soupeře přehráváme a když ten se někdy dostane do střelecké pozice má velice špatnou střeleckou mušku. V druhém poločase naši hráči pokračují ve svém úsilí, nepolevili ve snaze dát druhý gól a tím vzít soupeři možnost vyrovnat. Vajdík má další dvě střelecké příležitosti, ale branku jsme s toho navytěžili. Až v 72. minutě si Michal Vala naběhl na centorvaný míč a dává druhý gól. Moravice vede 0 : 2. Uklidněnou hrou pak již Moravice dovedla utkání do zdárného konce.

Sestava: Brachtl - Babčák, Lesák, Schwarz, Pohanka - Baštrnák (85. min. Kopeček), Gajer, Vajdík, Cetkovský - Michal Vala, Pavlát (55. min. Pohaněl)

Góly: 27. min. Vajdík, 72. min. Michal Vala

Rozhodčí: Špičák

J. Z.

 

Průběh zápasu

17. 6. 2014

7. 6. 2014 Otice - D. Moravice 3 : 2

V sobotu 7. června sehrála Moravice další mistrovské utkání 1. B třídy v Oticích. Utkání skončilo 3 : 2 pro domácí, kterým se podařilo vítěznou branku vstřelit v 85. minutě. Začátek utkání se vyznačoval oboustrannou útočnou hrou. 2. minuta - Michal Vala střílí přímo do brankáře z blízka. V 10. minutě Milan Vala uviděl, že soupeřův brankář vystoupil hodně ven z brány, střelou z dálky ho přehazuje, ale míč jde mimo. Od 15. minuty domácí přidali a jsou častěji na naší polovině. I naši hráči využívají každou možnost k zaútočení. V 18. minutě se ocitá před domácí brankou Milan Vala, jeho střelu brankář vyráží. Ve 20. minutě po našem rohovém kopu Lesák střílí nad branku. Střídají se útoky našich i domácích. 23. minuta přináší Pavlátovu střelu přímo do brankáře. Poté tentyž hráč těsně tečuje přihrávku mimo branku. Střel jak na manévrech, ale gól žádný. A tak přišlo ke slovu "nedáš, dostaneš". V 30. minutě náš brankář nedosáhl na vysoký míč a ten se odráží od našeho obránce do bránky a je to 1 : 0 pro domácí. Do druhého poločasu jdou moravičtí odhodláni zvrátit nepříznivý stav. V 52. minutě je po úniku v soupeřově 16 stažen na trávník Milan Vala a nařízenou penaltou Vajdík vyrovnává na 1 : 1. Deset minut na to dáváme vedoucí gól na 1 : 2. Vedení nám vydrží 10. minut, pak soupeřovu střelu Brachtl nezachytí a je vyrovnáno. V 77. minutě je pro zranění střídán Milan Vala Kopečkem. V 85. minutě na půlící čáře ztrácíme míč, soupeř jde do naší otevřené obrany a dává gól na 3 : 2. Dá se říct, že to bylo pro Moravici smolné utkání.

Sestava: Brachtl - Babčák, Lesák, Swarz, Cetkovský - Baštrnák, Gajer, Vajdík, Michal Vala - Milan Vala, Janoš.

Góly: 52. minutě Vajdík, 62. minutě Janoš

Rozhodčí: Chýlek, který společně s čárovími rozhodčími řídili výborně celý zápas.

J. Z.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »