Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol

Příspěvky

Výsledky XXXIII. ročníku Silvestrovského běhu 2015

7. 1. 2016

 

Statistika podzim 2015

23. 11. 2015

00000001.jpg00000001--3-.jpg

 

7.11. Dolní Moravice - Štěpánovice 1 : 2

7. 11. 2015

1.kolo 7. 11. Dolní Moravice - Štěpánovice 1: 2

V sobotu, 7. listopadu, odehrála Moravice poslední utkání podzimní části soutěže ročníku 2015 – 2016. Na domácím hřišti hostila Štěpánovice, lídra I. B třídy z 1. místa tabulky. Nástup do utkání měla Moravice impozantní. Už ve třetí minutě Doležel překvapil brankáře hostů svou střelou z boku šestnáctky pod břevno a domácí se ujali vedení 1:0. Hosté jsou velice aktivní, ale Moravice odpovídá stejnou mincí a od patnácté minuty skvělá hra domácích převyšuje hru soupeře. 

Po přestávce je hra obou mužstev vyrovnaná. V padesáté minutě druhého poločasu se hosté dostali k míči po nepřesné rozehrávce domácích na vlastní půlce a střelou z dálky k tyči vyrovnali na 1:1. Dopomohlo jim k tomu i to, že v domácí šestnáctce zakrýval brankáři dobrý výhled na míč větší počet bránících hráčů. Brankář pak na míč, který prošel a směřoval do dolního rohu branky, už nestačil reagovat. Hrál se oboustranně dobrý fotbal. Obě mužstva se snažila dát rozhodující gól. Šťastnější byli nakonec Štěpánovičtí, kteří se v 70. minutě dostali  k odraženému míči za obránce domácích a jejich útočník sám před domácím brankářem nezaváhal, šanci využil a zvyšuje skóre na 1:2 pro hosty. Snaha Moravice o vyrovnání se už nepovedla. A tak diváci mohli být spokojení alespoň s předvedenou hrou obou mužstev.

SestavaHojgr – Silvano, Polášek, Cetkovský (65. Kubját) – Baštrnák (57. Vaněrek), Lesák, Pospíšil, Zapletal – Doležel, Michal Vala.

Branky: 3. min.  Doležel 1:0, 55. min. soupeř 1:1,70. min. soupeř 1:2

J. Zoth

 

1. 11. Chuchelná - Dolní Moravice 0 : 3

1. 11. 2015

13. kolo 1. 11. Chuchelná - Dolní Moravice 0 : 3

Předposlední utkání podzimní části odehrála Moravice v neděli 1. listopadu 2015 v Chuchelné s výsledkem 3:0 pro domácí. Většinu prvního poločasu byla hra obou mužstev vyrovnaná. Od 35. minuty Moravice domácí mužstvo přehrávala a vytvořila si i několik slibných šancí. Při jedné z nich po Doleželově úniku končí jeho míč v boční síti, ovšem další akce našich v soupeřově šestnáctce nedokáže Moravice využít. Po zahráni trestného kopu ve 43. minutě, kdy míč směřující před branku Moravice skončil v síti po teči naším hráčem, vedou domácí 1:0. 

Po předvedené hře Moravice a nevýrazném výkonu domácích by se dalo předpokládat, že se Moravici po přestávce podaří vyrovnat. Bohužel hned v úvodu druhého poločasu soupeř využívá velké hrubky moravické obrany a ve 47. minutě prohráváme 2:0. Zřejmě tyto chyby ubraly moravickým hráčům psychické síly a ti už nedokázali na tento stav reagovat zlepšeným výkonem. A když se k tomu přidala ještě v 62. minutě nařízená penalta za faul v pokutovém území našich obránců, kterou Chuchelná proměnila a zvýšila tak své skóre na 3:0, bylo o výsledku rozhodnuto. Přitom domácí nepodali žádný nadprůměrný výkon. K výhře jim pomohly tři naše fatální chyby. Nebýt těchto selhání a při pořádném bojovém výkonu Moravice, který ovšem chyběl, by se dalo říci, že domácí byli k poražení, či se případně dalo dosáhnout na remízu.

Sestava: Hojgr - Silvano (74. Kubját), Lesák, Zapletal, Polášek - Baštrnák (74. Cetkovský), Mitov (74. Kopeček T.), Pospíšil, Michal Vala - Doležel, Vaněrek (60. Pohaněl).

Rozhodčí: Porubek.

Branky: 43. min. 1:0 - teč našeho obránce, vlastní 47. min. 2:0 - chyby našeho obránce 65. min. 3:0 - za faul v pokut. území, pokutový kop

J. Zoth.

 

24. 10. Dolní Moravice - Chomýž 2 : 0

24. 10. 2015

12. kolo 24. 10. Dolní Moravice - Chomýž 2 : 0

V sobotu 24. 10. 2015 hostila Moravice v dalším soutěžním utkání mužstvo z Chomýže. Začátek byl oboustranně rozháraný. Hosté hráli silový, tvrdý fotbal až na hranici únosnosti. Po úvodních patnácti minutách hry Moravice začíná hostující mužstvo přehrávat. Výsledkem tlaku je v 17. minutě Zapletalem nastřelená tyč. V 31. minutě v šestnáctce hostů střílí Baštrnák, brankář však jeho střelu vyráží. Ve 43. minutě po levé straně uniká opět Zapletal. Tentokrát má úspěch a míč z jeho kopačky končí v brance Chomýže. Moravice tak jde do šatny po prvním poločase s jednobrankovým vedením.

Po přestávce Moravice pokračuje v tlaku. V 52. minutě míč z Pospíšilovy hlavy míjí chomýžskou branku. Krátce poté vyráží brankář hostí Vaněrkův míč. V 61. minutě je u míče v šestnáctce opět Vaněrek a dává druhý gól. Moravice vede 2:0. V závěru utkání se už Moravice soustředila na udržení doubrankového vedení. Utkání tak skončilo 2:0 pro domácí.

Sestava: Hojgr - Silvano, Pohanka (77. T. Kopeček), Bureš, Polášek (84. Pohaněl) - Baštrnák, Lesák, Pospíšil, Zapletal - Doležel, Vaněrek.

Branky: 

43. min. Zapletal

61. min. Vaněrek.

Žlutá karta: Doležel, Polášek, Vaněrek.

Rozhodčí: Kačik.

J. Zoth

 

17.10. Dolní Moravice - Velké Heraltice 3 : 3

17. 10. 2015

11. kolo 17. 10. 2015 Dolní Moravice - Velké Heraltice 3 : 3
 
V sobotu 17. října přivítali fotbalisté Moravice tým z Velkých Heraltic. První poločas byl v režii domácích, kteří byli velice aktivní a vytvářeli pěkné akce. Výsledkem byla branka v 11. minutě, jejímž autorem byl Vaněrek. Ten se v šestnáctce hostů nejlépe orientoval a z otočky prostřelil soupeřova obránce i brankáře. Ve 30. minutě přidává, po pěkné útočné akci, druhou branku Zapletal. Deset minut nato, ve 40. minutě, střílí další branku opět Zapletal a skóre je 3:0 pro Moravici.

 

Podle aktivity obou mužstev v prvním poločase, kde Moravice určovala vývoj hry a hlavně její výsledek, to měla být pro domácí jasná záležitost. Jenže v druhém poločase si se zvýšenou aktivitou hostů Moravice nedokázala poradit. Varováním pro domácí už měla být chyba jejích obránců, díky které hosté snížili na 3:1 v 62. minutě. Hosty tato branka nabudila natolik, že aktivitu ještě zvýšili. Výsledkem bylo snížení v 80. minutě na rozdíl pouhé jedné branky. Přispěla k tomu zbytečná ztráta míče našeho útočníka ještě před půlící čárou. A aby toho nebylo málo, v 85. minutě naše obrana nepokryla útočníka hostů a ten po centru hlavou přehodil moravického brankáře a bylo srovnáno. Z tříbrankového náskoku se nakonec horko těžko zachránila remíza 3:3 a jeden bod.

 

Branky:

Vaněrek - 11min.

Zapletal - 30. a 40. min.

Hosté - 62., 80. a 85. min.

 

SestavaHojgr - Silvano (85. Michal Vala), Lesák, Bureš, Kubját - Baštrnák, Pohanka, Pospíšil (65. Polášek), Zapletal (80. T. Kopeček) - Doležel (80. Pohaněl), Vaněrek.

 

Rozhodčí: Dudek.

 

J. Zoth

 

10.10. Úvalno - Dolní Moravice 3 : 0

10. 10. 2015

10. kolo 10. 10. 2015 Úvalno - Dolní Moravice 3 : 0

V sobotu 10. října sehrála Moravice zápas v Úvalně. Mužstvo odjíždělo k tomuto utkání zdecimované značnou marodkou a zraněními několika hráčů. A tak trenéři museli improvizovat v sestavě což bylo znát na výkonu na hřišti.

První poločas byl v režii domácích, kteří byli aktivnější než Moravice, drželi míč na svých kopačkách a přehrávali naši obranu. Výsledkem byla brzská branka. V 15. minutě obránci nezachytnou kolmou přihrávku domácích na nabíhajícího útočníka, ten se s míčem dostává za naši obranu a ocitá se sám před naším brankářem v gólové šanci, plně ji využívá a Úvalno vede 1:0. O deset minut ozději domácí zahrávají rohový kop. Naše obrana nedostatečně kryje jednoho ze soupeřových útočníků a ten hlavou usměrňuje míč podruhé do naší branky. Celý první poločas se našim hráčům hra nedaří. Obraně hrající v jedné lajně, dělají značné potíže soupeřovy přihrávky za naše obránce, kam následně nabíhají domácí útočníci. Není kdo by  křižoval.  V záloze vázne přesná a včasná přihrávka. Útočníci příliš brzy ztrácejí míče.

Druhá půle přinesla u Moravice aktivnější hru, zpřesnění přihrávky a soustředěnější hru obrany. Podstatně se tím eliminovala aktivita domácích. Zlepšená hra hostů přinutila domácí k bránění dvougólového vedení. Moravice si tak vypracovala tři gólové šance, ale Baštrnák, Vaněrek ani Pohaněl je nedokázali využít ke vstřelení gólu. V 80. minutě míč zasahuje nešťastně ruku na trávníku ležícího Kubjáta. Rozhodčí ihned odpíská pokutový kop, ze kterého domácí zvýší na 3:0 - konečný výsledek utkání.

Sestava: Hojgr - Cetkovský (25 Vaněrek), Lesák, Bureš Kubját - Baštrnák, Zapletal, Pohanka, Michal Vala (65. Tomáš Kopeček) - Pohaněl, Silvano.

Branky: 15. min. 1:0 soupeř, po chybě obrany 25. min. 2:0 po kopu z rohu 80. min. 3:0 z pokutového kopu.

J. Zoth

 

3. 10. Dolní Moravice - Zlatníky 1 : 1

3. 10. 2015

9. kolo 3. 10. 2015 Dolní Moravice - Zlatníky 1 : 1

 

V sobotu 3. října 2015 odehrála Moravice na vlastním hřišti další mistrovské utkání. Soupeřem byly Zlatníky. Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů jak pro domácí, tak pro hosty. V prvním poločase, až na úvodních deset minut, měli navrch hosté lepším pohybem po hřišti a důrazem na míči. Také to vyjádřili ve 20. minutě vedoucí brankou. Převahu hostů umožňovala nepřesnost domácího mužstva v rozehrávce a nedůraz v souboji o míč. A když se k tomu přidal ještě pomalý pohyb po hřišti, hostům nedělalo potíže odehrát první půlku utkání většinou na polovině domácích. O přestávce trenér Moravice rázně svým hráčům vysvětlil, že špatný výkon předvedený v prvním poločase by asi sotva stačil k obrácení výsledku. Hráči Moravice si vzali trenérova slova opravdu k srdci a do druhého poločasu vyběhlo na hřiště úplně jiné mužstvo. Důrazem na míči, dobrým pohybem, přesnou kombinací začali hosty přehrávat a v 50. minutě přišlo vyrovnání z Doleželovy kopačky na 1:1. Najednou to byli hosté, kteří tahali za kratší konec. Tlak Moravice trvá po celý druhý poločas, kdy si vytváří gólové příležitosti, které však zůstávají nevyužity a tak se už skóre 1:1 až do konce utkání nemění a je, z objektivního hlediska, spravedlivým vyjádřením celého střetnutí. První poločas patřil hostům a v druhém hráli prim domácí.

 

Sestava: Hojgr - Pohanka, Lesák, Bureš, Silvano (75 Mitov) - Baštrnák, Zapletal, Pospíšil, Michal Vala - Doležel, Vaněrek.

 

Rozhodčí: Robenek.

 

Branky:

5. min. hosté 0:1

50. min. Doležel 1:1

 

Žlutá karta: Lesák, Vaněrek.

 

K dalšímu zápasu v sobotu 10. října, Moravice zajíždí do Úvalna.

 

Jindřich Zoth.

 
 

26.9. Světlá Hora - Dolní Moravice 1:2

26. 9. 2015

8. kolo 26. 9. 2015 Světlá Hora - Dolní Moravice 1 : 2

 

V sobotu 26. září se hrála první derby mezi Světlou Horou a Dolní Moravicí. Světlá Hora je nováčkem v krajské soutěži a hrálo se na jejím hřišti. Domácí chtěli získat body, kterých se jim v předchozích utkáních nedostávalo. Hosté šli do utkání s cílem potvrdit, že dobré výsledky z posledních zápasů jsou trvalého charakteru.

 

Spokojenější po utkání byli hosté. Moravice vyhrála 1:2 a odvezla si tři body. Vše se vlastně rozhodlo v prvním poločase. Hosté ubrání dva po sobě jdoucí rohové kopy domácích a další nebezpečnou střelu Hojgr kryje. Moravice pak přebírá iniciativu. V 18. minutě se v šestnáctce domácích nejlépe zorientoval Mitov a dává náš první gól. Nadále je Moravice aktivnější než domácí Michal Vala střílí nad břevno, Baštrnákova střela jde rovněž nad. Ve 24. minutě domácí z volného přímého kopu vyrovnávají na 1:1. V následujících 15 minutách má Moravice další šance. Až ve 40. minutě Michal Vala překonává brankáře Světlé Hory a Moravice jde do kabiny za stavu 1:2. 

 

Úvodních 20 minut druhého poločasu chtěli domácí vyrovnat, tlačili Moravici na její polovině. Poté se chopila vlády opět Moravice, která je častěji na polovině domácích a jen váhavost nebo nesprávné řešení útočících moravičských hráčů uchránilo domácí od dalšího gólu. Na skóre se už do konce utkání nic nemění.

 

Sestava: Hojgr - Pohanka, Lesák, Bureš, Kubját - Baštrnák, Zapletal, Pospíšil, Michal Vala - Mitov, Vaněrek.

Střídání: 80. min. Silvána za Mitova. Kubját poprvé hrál celé utkání a vedl si dobře.

Branky:

18. min. 0:1 Mitov

24. min. 1:1 SH z volného kopu

40. min. 1:2 Michal Vala

Rozhodčí: Kubín

Žlutá karta: Vaněrek, Pospíšil.

J. Zoth

 

19.9. Dolní Moravice- Strahovice 3:1

19. 9. 2015

7. kolo 19. 9. 2015 Dolní Moravice - Strahovice 3 : 1

V sobotu 19. září odehrála Moravice další mistrovské utkání. Na domácím hřišti hostila fotbalisty ze Strahovic, kteří jsou v současné době na 2. místě tabulky a dosud bez porážky.

Utkání skončilo vítězstvím Moravice 3:1. Strahovice utrpěli první porážku a domácí si připsali další 3 body do tabulky. Hned od začátku utkání Moravice svou aktivní hrou dávala najevo, že chce na domácí půdě hrát na vítězství, aby 3 body zůstaly doma. Jeden z prvních útoků Moravice byl brejk Vaněrka, kterého při samostatném postupu na branklu hostů zastavil jejich obránce nedovoleným zákrokem zezadu, což bylo potrestáno rozhodčím pouze žlutou kartou, i když charakter tohoto faulu jasně odpovídal vyloučení. Tím poškodil domácí.

Útočné úsilí domácích přineslo už v 5. minutě vedení, kdy Mitov dává gól na 1:0 a dostává Moravici do vedení. V dalším průběhu se hra vyrovnává, soupeř se snaží o branku a  Moravice chce dát druhý gól pro uklidnění. Ve 13. minutě kryje brankář domácích „tutovku“ Strahovic. Moravice odpovídá stejnou mincí. V 17. minutě, po volném kopu Pospíšila, končí míč z hlavy Pohanky nad brankou hostů. 20. minuta přináší solo Michala Valy, brankář hostů ale jeho střelu krje. Ve 34. minutě Pospíšil z volného kopu těsně míjí branku hostů.

V úvodu druhého poločasu je obraz hry stejný jako na začátku prvního. V 50. minutě hosté snižují na 2:1 a další průběh utkání je velmi dramatický, až do chvíle, kdy v 62. minutě Mitov dává třetí gól a upravuje stav utkání na 3:1, což přináší uklidnění pro domácí. Tento stav se už do konce utkání nemění a Moravice vítězí 3:1.

Sestava: Hojgr – Silvano, Lesák, Bureš, Pohanka – Baštrnák, Zapletal (85. Kubját), Pospíšil, Mitov (84. T. Kopeček) – Michal Vala (82. Pohaněl), Vaněrek.

Branky:  Mitov 2, Zapletal

Žlutá karta: Vaněrek.

J. Zoth

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující » 

 

PortrétKontakt

Obec Dolní Moravice

Dolní Moravice 40

554273296, 554273316

sekretariat@obecdolnimoravice.cz

Arthur


OdkazyStatistiky

Online: 30
Celkem: 926382
Měsíc: 20331
Den: 547