Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol

Příspěvky

Průběh zápasu

16. 6. 2014

31. 5. D. Moravice - Štěpánkovice 2 : 2

V sobotu 31. května přivítala Moravice na svém hřišti tým ze Štěpánovic, který se netají tím, že chce postoupit do vyšší soutěže. Moravičtí hráči však svojí aktivní a bojovnou hrou po celé utkání dokazovali, že jsou jim jedno postupové záměry soupeře. Už v 2. minutě poslal Moravici do vedení Pavlát z přímého kopu. Moravický nápor pokračuje dál. V 5. minutě má šanci ohrozit soupeřovu branku Baštrnák. Minutu na to si všiml Pavlát že soupeřův brankář stojí ven z branky přehazuje ho, ale míč míjí těsně branku. V 15. minutě soupeř stačí vyrovnat. Z přímého kopu doráží míč do naší branky. Ve 20. minutě brankář hostů vyráží Gajerovu střelu. Poločas tak končí 1 : 1. V druhém poločasu v 52. minutě přicházíme na polovině soupeře o míč, soupeř toho využívá k rychlému protiútoku, dává z blízka gól a jde do vedení. Moravice však pokračuje v útočení, chce vyrovnat. Důsledkem toho domácí provádí několik rohových kopů zasebou. Další šanci na vyrovnání má Milan Vala, který těsně míjí míč před soupeřovou branou. V 83. minutě je naše úsilí korunováno. Po naší střele brankáři hostů vypadne míč z rukou a Pavlát doráží tento míč do branky na vyrovnání 2 : 2. Od této chvíle domácí Moravice po zbytek utkání tento výsledek i přeszoufalou snahu hostujícího mužstva využít počáteční převahu, ubránila i v nastavení čase, kterým rozhodčí byl k hostům čtyřmi minutami opravdu štědrý.

J. Z.

 

Průběh zápasu

16. 6. 2014

28. 5. 2014 D. Moravice - Slavie Opava 4 : 1

Ve středu 28. května se v Moravici odehrálo odložené mistrovské utkání I.B třídy krajské fotbalové soutěže, kdy domácí Moravice přivítala Slavii Opava. Utkání se domácímu týmu povedlo od samého začátku. Moravičtí fotbalisté konečně protrhli střeleckou smůlu, když se už v 6 minutě trefil do soupeřovi branky Ruda Baštrnák a zajistil vedení 1 : 0. Hra se přenášela z jedné strany na druhou, moravické mužstvo však bylo častějším hostem na polovině soupeře. Byl to opět Baštrnák, který v 33. minutě střelou z pravé strany dává druhý gól a domácí Moravici tím dopřál klidnější hru. Soupeř se však nehodlal smířit s tímto pro něj nepříznivým stavem a přidal na úsilí. Tady zahrála dobře naše obrana a co prošlo vychytal brankář Adam Brachtl, který se lepší zápas od zápasu a v dnešním utkání si zaslouží pochvalu. Ani v druhém poločasu soupeř nesložil zbraně. Moravice však nepolevila. Naopak v 53. minutě proměňuje Vajdík nařízenou penaltu za faul na našeho útočníka na třetí gól a to už dává klidnou pojistku dovést utkání do zdárného konce. V 83. minutě to vše ještě pojišťuje Pavlát čtvrtým gólem. Soupeř se pak vrhal do útoku větším počtem hráčů, podařilo se mu v 82. minutě snížit na 4 : 1. Bylo to tak trochu i zásluhou našeho trochu zmateného bránění způsobeného nižší koncentraci našich hráčů.

Sestava: Brachtl - Babčák, Lašák, Schwarz, Pohanka - Baštnák, Gajer, Vajdík, Cetkovský - Michal Vala, Pavlát. Náhrádníky byli: Kopeček, Krejčí.

Góly: Baštrnák 2, Vajdík, Pavlát

Rozhodčí: Višňovský

J. Z.

 

Průběh zápasu 24.5.2014

24. 5. 2014

24. 5. 2014 Chlebičov - D. Moravice 3 : 1

Hráno v sobotu v 17:00 hod. Už ve 4. min. se Vajdík dostal za obránce do blízkosti soupeřovi branky, brankář však jeho střelu vyráží. Soupeř nám poskytuje dost volného prostoru na pravé straně kam střídavě nabíhá Baštrnák nebo Vajdík, nedostávají tam však dost včasných přihrávek. Pak naši hráčí začínají nedodržovat taktický úkol určený před utkáním, po ztrátě míče se rychle vrátil pod míč a soupeř nás přečísluje a padnou z toho v 17. min, 20. min. a 37. min. všechny 3 góly. V tak decimované sestavě, kdy nám chyběli vykartovaní hráči Lesák, Schwarz a Pohaněl, zraněný Sitař, Pospíšil a pro pracovní povinnosti Babčák, mužstvo k utkání nemělo k dispozici žádného náhradníka, se těžko čelilo soupeři z čela tabulky na jeho domácí půdě. Přesto se Moravice v 2. poločase vzchopila a svoji zlepšenou aktivitou dala gól v 78. min. Soupeři už nedovolila dát žádný. I přes prohru 3 : 1 je nutno hráče pochválit hlavně za výkon v druhém poločase.

Sestava: Brachtl - Michal Vala, Pohanka, Janoš, Cetkovský . Baštrnák, Gajer, Milan Vala, Pavlát - Vajdík, Kopeček.

Rozhodčí: Klimek

J. Z.

 

Průběh zápasu

10. 5. 2014

10. 5. 2014 Město Albrechtice FK Avízo - D. Moravice 8 : 0

Hráno v sobotu v 16:30 hod ve Městě Albrechtice. Úvod utkání, prvních 15. min., byl vyrovnaný. Už v 3 min. po centru Pavlátado soupeř. 16 byla naše šance, ale zůstala nevyužita. Ve 14 min. Vajdík střílí vedle branky. Utkání ovlivnila 15 min. Domácí se po dlouhém nákopu dostali do šance a souboj našeho obránce Schwarze se soupeřovým útočníkem v našem pokutovém území při kterém útočící hráč upadl rozhodčí posoudil jako faul, našemu obránci dal červenou kartu a nařídil pokutový kop. Ten domácí využili a ujali se vedení 1 : 0. U našich hráčů to zanechalo negativní odezvu a celé to ovlivnilo i jejich výkon. Výsledkem bylo, že jsme potom inkasovali ještě 4 góly, ve 22., 28., 33. a 43. min. a poločas skončil 5 : 0 pro domácí. Do 2 pol.vystřídal Pohaněl Baštrnáka. Dalším kritickým momentem pro nás byla 52. min., Lesák v souboji byl soupeřem faulován, neudržel nervy a faul oplatil. Na místo incidentu se seběhli další hráči obou mužstev, došlo ke strkanici a výsledkem bylo vyloučení Lesáka a Pohaněla a jednoho z domácích hráčů. Od této chvíle hrála Moravice o 7 hráčích v poli. Utkání už bylo dávno rozhodnuté a dohrávalo se jen z povinosti. Moravice takto oslabena pak do konce utkání ještě v 77. min.,87. a 89. min. 3 krát inkasovala na 8 : 0. Na utkání a jeho průběhu i výsledku se nesporně negativně projevila psychika hráčů. Výsledek je sice hrozný, ale co je daleko závažnější, že třemi vyloučenými hráči se velmi omezil, když se k tomu připočtou 2 další Jánoš a Sitař, na 5 chybějících pro další nadcházející utkání.

Sestava:Brachtl - Pohanka, Lesák, Schwarz, Cetkovký - Baštrnák (46 min. Pohaněl), Gajer, Milan Vala, Pavlát - Vajdík, Michal Vala

Rozhodčí: Chlebovský

J. Z.

 

Průběh zápasu

3. 5. 2014

3. 5. 2014 Krásné Loučky - D. Moravice 2 : 1

Hráno v sobotu 3. 5. 2014 v 16:30 hod počasí nám moc nepřálo bylo zataženo , mrholilo, 6°C. Hned v úvodu chybujeme při vyvážení míče z obrany, což znamená ztrátu míče a soupeř nám v 6 min. dává gól na 1 : 0. Celý 1 poločas je soupeř aktivnější, má lepší pohyb a tím jsme stále pod tlakem. Domácí však z toho vytěžili jen dvakrát nastřelení břevna. Ostatní střely vychytal Lašák. První naše střela na soupeřovu branku přichází až v 35 min. Máme štěstí, že soupeř z několika dalších gólových šancí míjí naší branku. V 2.poločase v našem mužstvu dochází k podstatnému zlepšení a tím se hra vyrovnala. Opět nás ale, jako v jiných předchozích utkáních postihuje chyba při špatném bránění soupeřova rohu, kdy naši obránci nepokryli hned dva hráče domácího mažstva a dostáváme druhý gól na 2 : 0. Naši hráči bojují dál, ale je to všechno dost chaotické, místy až bezradné. Naše snaha je v 75 min. korunována gólem Vajdíka, snižujeme na 2 : 1. Na víc už není do konce utkání. Nevyužili jsme pak ještě příležitost k vyrovnání, kdy jsme trestný kop v blízkosti soupeřovy branky provedli velmi špatně.

Sestava: Lašák - Schwarz, Lesák (60 min. Pavlát), Pohanka, Cetkovský - Baštrnák, Gajer, Milan Vala, Pospíšil (35 min. Babčák) - Vajdík, Michal Vala

Góly: Vajdík

Rozhodčí: Šimeček

J. Z

 

Průběh zápasu

30. 4. 2014

26. 4. D. Moravice - Zlatníky 1 : 1

Hned v úvodu utkání se soupeř prezentuje střelbou, která však míjí branku. Krátce na to , ve 3 min. zahrávaný míč z trestného kopu na Michala Valu, tento doráží, ale vedle soupeřovy brtanky. Na to domácí zahrávají tři rohové kopy za sebou, ale soupeř je ubránil. Od 15 min. je hra obou mužstev vyrovnaná. 37 min. přináší slibně se rozvíjející se útočnou akci domácího mužstva, Pospíšil však těsně míjí horní roh soupeřovy branky. V závěru poločasu zahrozil soupeř dvěmi gólovými šancemi. Nástup do 2 polčasu se domácímu mužstvu povedl. Ve 47 min. prováděný trestný kop domácích nachází Sitaře a ten dává vedoucí gól D. Moravice. 66 min. je však pro střelce této branky kritická. Na kluzkém terénu (po většinu utkání silně prší a trávník je hodně podmáčený) si po pádu zraní koleno a opouští hřiště na nosítkách. Snaha našich hráčů dát druhý gól však vychází na prázdno. Naopak soupeř využívá při jedné z jeho útočných akcí zaváhání naší obrany a střílí vyrovnávací gól na 1 : 1. Nejdůležitější okamžik pro domácí přichází v závěru utkání. Po pravé straně Baštrnák vede útok, jeho přihrávka nachází před brankou soupeře volného Michala Valu, ten však z bezprostřední blízkosti střílí nad branku. Stav utkání tak zůstává 1 : 1 až do závěrečného hvizdu.

Sestava: Lašák - Pohanka, Lesák Sitař (26 min. Schwarz), Cetkovský - Baštrnák, Gajer, Milan Vala (70 min. Babčák), Pospíšil (60 min. Pavlát) - Vajdík, Michal Vala.

Góly:Sitař

Rozhodčí: Chlebovský

J. Z.

 

Rozlosování soutěží MSK - jaro 2013/2014

22. 4. 2014

 

Průběh zápasu

19. 4. 2014

19. 4. Velké Heraltice - D. Moravice 2 : 0

Hráno v sobotu 19. 4. 2014 v 16:00 hod mezi soupeři Velké Heraltice a D. Moravicí. Výsledek 2 : 0, poločas 1 : 0. Prvních 15 min. se vyznačovaly větší aktivitou moravických hráčů a vypadalo to na slibný výkon pro Moravici. Pak ale soupeř hru vyrovnal. Naši hráči začali být nepřesní a ubrali na aktivitě. Soupeř začal být u míče o něco dříve než mi, byl důraznější ve hře jeden na jednoho až na hranici nedovolené hry. Našim hráčům chyběl větší pohyb bez míče. Soupeř naší malou aktivitu potrestal zvýšeným tlakem ze kterého vytěží v 21 min. pokutový kop a šel do vedení 1 : 0. V 2 poločase naši hráči podstatně zvýšili aktivitu. Příchodem Gajera do středu hřiště se zpřesnila i kombinace hra se vyrovnala. Soupeř však naše úsilí o vyrovnání a tlaku se ubránil i když jsme hráli od 75 min. na 3 útočníky. V 78 min. však přišlo nešťastné zahrání rukou v našem pokutovém území, z toho penalta a zbývajících 12 min. už nebyly síly a možnosti výsledek změnit. Výrazný výkon podal Lašák, který kryl tři soupeřovy vyložené šance. Takže na jarní vítězství si budeme muset počkat o další týden.

Sestava:Lašák - Babčák, Lesák, Sitař (25 min. Pavlát), Cetkovský - Baštrnák, Vajdík, Pospíšil (46 min. Gajer), Michal Vala - Pohanka, Milan Vala.

Rozhodčí: Robenek

Žluté karty: Baštrnák, Pohanka

Góly: 21 min. 1 : 0 z penalty a 78 min. 2 : 0 z penalty

J. Z

 

Průběh zápasu

12. 4. 2014

12. 4. 2014 D. Moravice - Velké Hoštice 1 : 1

Dne: Sobota 12. 4. 2014 v 16:00 hod D. Moravice - Velké Hoštice výsledek 1 : 1, poločas 0 : 0. Zisk 1 bodu. Začátek utkání - hra je vyrovnaná. V 10 min. má soupeř šanci ohrozit Lašáka v brance. Ve 20 min. je Michal Vala v dobré střelecké pozici, ale dává vedle, když před tím Baštrnák unikl po křídle. V 25 min. soupeřův trestný kop směřující k tyči Lašák vyráží na roh. V 37 min. má soupeř po úniku šanci ale naštěstí pro nás míjí branku. V závěru poločasu je soupeř aktivnější, vyvíjí tlak, ale domácí odolávají a v 43 min. střílí Michal Vala, soupeřův brankář však kryje jeho střelu. Hra v 2. poločase je opět vyrovnaná. V 60 min. jde Vajdíkova střela nad soupeřovu branku. V 85 min. rozhodčí, jehož výkon je po celé utkání dost na nízké úrovni, nařizuje pokutový kop, který je diskutabilní, a soupeř se ujímá vedení 0 : 1, ze kterého se však dlouho neraduje. V 88 min. provádí Pospíšil trestný kop, jeho centr nachází v soupeřově 16 Sitaře a ten vyrovnává na 1 : 1. Chvála patří celému mužstvu za velmi bojovný výkon a nebýt chybného rozhodnutí "neumělce" rozhodčího, mohly být doma 3 body.

Sestava: Lašák - Babčák, Lesák, Sitař, Cetkovský - Baštrnák, Vajdík, Milan Vala, Pospíšil, Michal Vala - Brachtl ( 68 min. Pavel Kopeček).

Rozhodčí: Krzich

Góly: 85 min. 0 : 1 soupeř s penalty, 88 min. Sitař 1 : 1

 

Průběh zápasu

6. 4. 2014

6. 4. 2014 Slavoj Bruntál - D. Moravice 3 : 2

Hráno dne: nedělě 6. 4. 2014 v 15:30 mezi Slavojem Bruntál a D. Moravicí na hřišti Slavoje s výsledkem 3 : 2 pro domácí. Začátek utkání vyznívá v naší mírnou převahu. Brzy dáváme gól. Krátce na to má Pohanka gólovou šanči, ale váhá se střelbou. Tentýž hráč ve 20 min. se dostává do ještě lepší šance, ale místo střeli volí kličku a přichází o míč. V 23 min. Michal Vala hlavou z blízka dává míč nad břevno. Pak soupeř hru vyrovnává, uplatňuje v osobních soubojích tvrdost a důraz. V 38min. v naší obraně dochází k nedorozumění, míče se zmocní soupeř a vyrovnává na 1:1. Těsně před závěrem poločasu se domácí ujímají vedení z trestného kopu z 20 metrů. Do 2. poločasu nastupují naši hráči s odhodláním zvrátit nepříznivý stav a v 71 min. se nám to daří, vyrovnáváme Baštrnákem, který svůj únik po křídle zakončuje gólem na 2:2. Hra je teď vyrovnaná. V 78 min. soupeř kope roh, naši hráči si v 16 začali míč přihrávat na místo toho aby ho rychle odkopli do bezpečné vzdálenosti od naší branky, míče se zmocnil soupeř a dává na 3:2. Naše mužstvo se snaží v závěru utkání zvrátit vedení domácích, velkou příležitost k tomu má Pavlát, střílí však přímo do brankáře. Dvě chyby, které jsme vyrobily a tím dali domácímu mužstvu 2 krát skórovat nás připravili o výhru a 3 body a to je škoda, protože naši hráči odvedli dobrý výkon. Byli jsme ve hře o něco lepší než domácí mužstvo, které zas mělo trochu víc štěstí i když příčinou toho byly dvě naše chyby.

Sestava: Lašák - Babčák, Lesák, Milan Vala, Cetkovský - Baštrnák, Gajer, Pospíšil (65 min. Schwarz), Michal Vala (46 min. Pavlát) - Pohanka, Vajdík.

Branky: 3 min. Michal Vala 0:1, 38 min. domácí na 1:1, 45 min. domácí na 2:1, 71 min. Baštrnák vyrovnává na 2:2, 78 min. domácí na konečných 3:2.

J. Z.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »