Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol

Příspěvky

16. 8. Otice - D. Moravice

16. 8. 2014

16. 8. 2014 Otice - D. Moravice 2 : 2

Po letní přípravě, která byla chudá na přípravné zápasy, začala podzimní část mistrovské soutěže I. B třídy. Moravice doplnila hráčský kádr o nové hráče. Jsou to Holuša, Tlapal, Vaněrek z Rýmařova, aktivně se vrátil Lesák a ze Staré Vsi po hostování Polášek. Hráči v kádru tedy jsou: Cetkovský, Sitař, Janoš, Baštrnák, Gajer, Vajdík, Schwarz, Pohanka, Michal Vala, Pospíšil, Milan Vala, Babčák, Lašák, Brachtl, Vaněrek, Tlapal, Holuša, Pohaněl, Polášek, Lesák. Podzimní část pro operaci kolena neodehraje Roman Janoš.

První mistrovské utkání odahrála Moravice v sobotu 16. srpna 2014 v Oticích, s výsledkem 2 : 2 a ziskem 1 bodu. Rychlý gól na začátku utkání posadil soupeře do sedla a po celý 1. poločas měl více ze hry. Hráči Otic byli o něco rychleji u míče. Naši hráči byli pomalejší a míč jsme pozdě přihrávali. V druhém poločase se vše změnilo v náš prospěch a to hlavně zrychlením všeho co jsme v 1. poločase nedělali dobře. Nejen že jsme vyrovnali, ale zvýšeným tlakem docílili i druhý gól. Vedení jsme od 65. minuty udrželi až do 90. minuty, kdy soupeř kopal roh a opakovala se situace z druhé minuty utkání, kdy soupeřův hráč zcela nekrytý, hlavou vyrovnal. Bod ze hřiště soupeře je sice dobrý výsledek. Škoda gólu, který jsme dostali v závěru utkání, který nás připravil o 3 body.

Sestava: Brachtl - Pohanka, Swarz, Sitař, Tlapal - Baštrnák, Gajer, Vaněrek, Pospíšil - Vajdík, Michal Vala. V 85. minutě střídal Polášek Baštrnáka.

Branky: Sitař, Michal Vala.

Rozhodčí: Lalík.

Góly padaly: v 2. minutě z rohového kopu soupeře 1:0. V 50. minutě po našem rohu dává náš vedoucí gól na 1:2. V 90. minutě soupeř vyrovnal na 2:2 opět po rohovém kopu.

J. Z.

 

Fotbalový turnaj starých gard 2. 8. 2014

2. 8. 2014

 

Rozlosování soutěží MSK podzim 2014/2015

28. 7. 2014

 

Průběh zápasu

26. 6. 2014

21. 6. D. Moravice - Uvalno 3 : 5

V sobotu 21. června odehrála Moravice poslední utkání jarní účasti mistrovské soutěže 1. B třídy ročníku 2013 - 2014. Za soupeře měla hostující celek z Uvalna. Oběma soupeřům již prakticky o nic nešlo, protože účast v příštím ročníku si již zajistili v předešlých utkáních, snad jen o dobrý výkon a výsledek před diváky, kteří mohli být spokojeni s množstvím vyděných branek. Do moravické jich padlo pět, Uvalno inkasovalo třikrát. V úvodu utkání jsou domácí útočnější. Jsou to však hosté, kteří se z přímého kopu ujali v 7. minutě vedení. Moravice na to ve 20. minutě odpovídá Pohankou, který rovněž z přímého kopu vyrovnává na 1 : 1. Z vyrovnání se však domácí radují jen deset minut. 30. minuta opět přináší přímí kop soupeře a z něj vedoucí gól pro soupeře na 1 : 2. Totéž se opakuje v 37. minutě a domácí prohrávají 1 : 3. Druhý poločas přinesl další góly na obou stranách. V 52. minutě Vajdík snižuje na 2 : 3 a tetýž hráč v 63. minutě vyrovnává na 3 : 3. Pak v předu ztrácíme míč, soupeř jde do brejku a prohráváme 3 : 4. A aby toho nebylo málo, zopakují naši hráči stejnou situaci v 88. minutě, soupeř toho opět využíje a skóruje popáté na konečných 3 : 5. Diváky jistě bavilo, že vyděli 8 gólů, ale hře domácích chyběla kvalita. Zřejmě motivace uspokojit diváky a konec konců i sami sebe kvalitní hrou s dobrým výsledkem nebyla pro moravické hráče tak důležitou, když uspokojení ze setrvání v 1. B třídě bylo naplněno již po minulém vítězství v Jindřichově.

Sestava: Lašák - Babčák, Lesák, Schwarz, Pohanka, Baštnák, Gajer, Vajdík, Cetkovský - Michal Vala, Pavlát. Vystřídali: 46. min. Pohaněl - Pavláta, v 65. min. Krejčí - Baštrnáka, v 75. mni.Milan Vala - Cetkovského a v 80. mni. Kopeček - Babčáka.

Branky: Pohanka, Vajdík 2

J. Z.

 

Průběh zápasu

25. 6. 2014

14. 6. Jindřichov - D. Moravice 0 : 2

V sobotu 14. června zajížděla D. Moravice k předposlednímu mistrovskému utkání do Jindřichova. Úkol pro moravické hráče zněl jasně, v tomto utkání uhrát plný počet bodů a tím si zajistit účast v dalším ročníku 1. B třídy krajské soutěže. Hned od začátku byla u našich hráčů vidět snaha v tomto utkání uspět. Už v 7. minutě se dostal Gajer do výhodné střelecké pozice, ale jeho střela jde vedle tyče. V 15. minutě má po úniku dobrou střeleckou pozici Baštrnák, míč mu však odskakuje. V 27. minutě se střelecky prosazuje Vajdík a dává gól na 0 : 1 pro Moravici. Soupeře přehráváme a když ten se někdy dostane do střelecké pozice má velice špatnou střeleckou mušku. V druhém poločase naši hráči pokračují ve svém úsilí, nepolevili ve snaze dát druhý gól a tím vzít soupeři možnost vyrovnat. Vajdík má další dvě střelecké příležitosti, ale branku jsme s toho navytěžili. Až v 72. minutě si Michal Vala naběhl na centorvaný míč a dává druhý gól. Moravice vede 0 : 2. Uklidněnou hrou pak již Moravice dovedla utkání do zdárného konce.

Sestava: Brachtl - Babčák, Lesák, Schwarz, Pohanka - Baštrnák (85. min. Kopeček), Gajer, Vajdík, Cetkovský - Michal Vala, Pavlát (55. min. Pohaněl)

Góly: 27. min. Vajdík, 72. min. Michal Vala

Rozhodčí: Špičák

J. Z.

 

Průběh zápasu

17. 6. 2014

7. 6. 2014 Otice - D. Moravice 3 : 2

V sobotu 7. června sehrála Moravice další mistrovské utkání 1. B třídy v Oticích. Utkání skončilo 3 : 2 pro domácí, kterým se podařilo vítěznou branku vstřelit v 85. minutě. Začátek utkání se vyznačoval oboustrannou útočnou hrou. 2. minuta - Michal Vala střílí přímo do brankáře z blízka. V 10. minutě Milan Vala uviděl, že soupeřův brankář vystoupil hodně ven z brány, střelou z dálky ho přehazuje, ale míč jde mimo. Od 15. minuty domácí přidali a jsou častěji na naší polovině. I naši hráči využívají každou možnost k zaútočení. V 18. minutě se ocitá před domácí brankou Milan Vala, jeho střelu brankář vyráží. Ve 20. minutě po našem rohovém kopu Lesák střílí nad branku. Střídají se útoky našich i domácích. 23. minuta přináší Pavlátovu střelu přímo do brankáře. Poté tentyž hráč těsně tečuje přihrávku mimo branku. Střel jak na manévrech, ale gól žádný. A tak přišlo ke slovu "nedáš, dostaneš". V 30. minutě náš brankář nedosáhl na vysoký míč a ten se odráží od našeho obránce do bránky a je to 1 : 0 pro domácí. Do druhého poločasu jdou moravičtí odhodláni zvrátit nepříznivý stav. V 52. minutě je po úniku v soupeřově 16 stažen na trávník Milan Vala a nařízenou penaltou Vajdík vyrovnává na 1 : 1. Deset minut na to dáváme vedoucí gól na 1 : 2. Vedení nám vydrží 10. minut, pak soupeřovu střelu Brachtl nezachytí a je vyrovnáno. V 77. minutě je pro zranění střídán Milan Vala Kopečkem. V 85. minutě na půlící čáře ztrácíme míč, soupeř jde do naší otevřené obrany a dává gól na 3 : 2. Dá se říct, že to bylo pro Moravici smolné utkání.

Sestava: Brachtl - Babčák, Lesák, Swarz, Cetkovský - Baštrnák, Gajer, Vajdík, Michal Vala - Milan Vala, Janoš.

Góly: 52. minutě Vajdík, 62. minutě Janoš

Rozhodčí: Chýlek, který společně s čárovími rozhodčími řídili výborně celý zápas.

J. Z.

 

Průběh zápasu

16. 6. 2014

31. 5. D. Moravice - Štěpánkovice 2 : 2

V sobotu 31. května přivítala Moravice na svém hřišti tým ze Štěpánovic, který se netají tím, že chce postoupit do vyšší soutěže. Moravičtí hráči však svojí aktivní a bojovnou hrou po celé utkání dokazovali, že jsou jim jedno postupové záměry soupeře. Už v 2. minutě poslal Moravici do vedení Pavlát z přímého kopu. Moravický nápor pokračuje dál. V 5. minutě má šanci ohrozit soupeřovu branku Baštrnák. Minutu na to si všiml Pavlát že soupeřův brankář stojí ven z branky přehazuje ho, ale míč míjí těsně branku. V 15. minutě soupeř stačí vyrovnat. Z přímého kopu doráží míč do naší branky. Ve 20. minutě brankář hostů vyráží Gajerovu střelu. Poločas tak končí 1 : 1. V druhém poločasu v 52. minutě přicházíme na polovině soupeře o míč, soupeř toho využívá k rychlému protiútoku, dává z blízka gól a jde do vedení. Moravice však pokračuje v útočení, chce vyrovnat. Důsledkem toho domácí provádí několik rohových kopů zasebou. Další šanci na vyrovnání má Milan Vala, který těsně míjí míč před soupeřovou branou. V 83. minutě je naše úsilí korunováno. Po naší střele brankáři hostů vypadne míč z rukou a Pavlát doráží tento míč do branky na vyrovnání 2 : 2. Od této chvíle domácí Moravice po zbytek utkání tento výsledek i přeszoufalou snahu hostujícího mužstva využít počáteční převahu, ubránila i v nastavení čase, kterým rozhodčí byl k hostům čtyřmi minutami opravdu štědrý.

J. Z.

 

Průběh zápasu

16. 6. 2014

28. 5. 2014 D. Moravice - Slavie Opava 4 : 1

Ve středu 28. května se v Moravici odehrálo odložené mistrovské utkání I.B třídy krajské fotbalové soutěže, kdy domácí Moravice přivítala Slavii Opava. Utkání se domácímu týmu povedlo od samého začátku. Moravičtí fotbalisté konečně protrhli střeleckou smůlu, když se už v 6 minutě trefil do soupeřovi branky Ruda Baštrnák a zajistil vedení 1 : 0. Hra se přenášela z jedné strany na druhou, moravické mužstvo však bylo častějším hostem na polovině soupeře. Byl to opět Baštrnák, který v 33. minutě střelou z pravé strany dává druhý gól a domácí Moravici tím dopřál klidnější hru. Soupeř se však nehodlal smířit s tímto pro něj nepříznivým stavem a přidal na úsilí. Tady zahrála dobře naše obrana a co prošlo vychytal brankář Adam Brachtl, který se lepší zápas od zápasu a v dnešním utkání si zaslouží pochvalu. Ani v druhém poločasu soupeř nesložil zbraně. Moravice však nepolevila. Naopak v 53. minutě proměňuje Vajdík nařízenou penaltu za faul na našeho útočníka na třetí gól a to už dává klidnou pojistku dovést utkání do zdárného konce. V 83. minutě to vše ještě pojišťuje Pavlát čtvrtým gólem. Soupeř se pak vrhal do útoku větším počtem hráčů, podařilo se mu v 82. minutě snížit na 4 : 1. Bylo to tak trochu i zásluhou našeho trochu zmateného bránění způsobeného nižší koncentraci našich hráčů.

Sestava: Brachtl - Babčák, Lašák, Schwarz, Pohanka - Baštnák, Gajer, Vajdík, Cetkovský - Michal Vala, Pavlát. Náhrádníky byli: Kopeček, Krejčí.

Góly: Baštrnák 2, Vajdík, Pavlát

Rozhodčí: Višňovský

J. Z.

 

Průběh zápasu 24.5.2014

24. 5. 2014

24. 5. 2014 Chlebičov - D. Moravice 3 : 1

Hráno v sobotu v 17:00 hod. Už ve 4. min. se Vajdík dostal za obránce do blízkosti soupeřovi branky, brankář však jeho střelu vyráží. Soupeř nám poskytuje dost volného prostoru na pravé straně kam střídavě nabíhá Baštrnák nebo Vajdík, nedostávají tam však dost včasných přihrávek. Pak naši hráčí začínají nedodržovat taktický úkol určený před utkáním, po ztrátě míče se rychle vrátil pod míč a soupeř nás přečísluje a padnou z toho v 17. min, 20. min. a 37. min. všechny 3 góly. V tak decimované sestavě, kdy nám chyběli vykartovaní hráči Lesák, Schwarz a Pohaněl, zraněný Sitař, Pospíšil a pro pracovní povinnosti Babčák, mužstvo k utkání nemělo k dispozici žádného náhradníka, se těžko čelilo soupeři z čela tabulky na jeho domácí půdě. Přesto se Moravice v 2. poločase vzchopila a svoji zlepšenou aktivitou dala gól v 78. min. Soupeři už nedovolila dát žádný. I přes prohru 3 : 1 je nutno hráče pochválit hlavně za výkon v druhém poločase.

Sestava: Brachtl - Michal Vala, Pohanka, Janoš, Cetkovský . Baštrnák, Gajer, Milan Vala, Pavlát - Vajdík, Kopeček.

Rozhodčí: Klimek

J. Z.

 

Průběh zápasu

10. 5. 2014

10. 5. 2014 Město Albrechtice FK Avízo - D. Moravice 8 : 0

Hráno v sobotu v 16:30 hod ve Městě Albrechtice. Úvod utkání, prvních 15. min., byl vyrovnaný. Už v 3 min. po centru Pavlátado soupeř. 16 byla naše šance, ale zůstala nevyužita. Ve 14 min. Vajdík střílí vedle branky. Utkání ovlivnila 15 min. Domácí se po dlouhém nákopu dostali do šance a souboj našeho obránce Schwarze se soupeřovým útočníkem v našem pokutovém území při kterém útočící hráč upadl rozhodčí posoudil jako faul, našemu obránci dal červenou kartu a nařídil pokutový kop. Ten domácí využili a ujali se vedení 1 : 0. U našich hráčů to zanechalo negativní odezvu a celé to ovlivnilo i jejich výkon. Výsledkem bylo, že jsme potom inkasovali ještě 4 góly, ve 22., 28., 33. a 43. min. a poločas skončil 5 : 0 pro domácí. Do 2 pol.vystřídal Pohaněl Baštrnáka. Dalším kritickým momentem pro nás byla 52. min., Lesák v souboji byl soupeřem faulován, neudržel nervy a faul oplatil. Na místo incidentu se seběhli další hráči obou mužstev, došlo ke strkanici a výsledkem bylo vyloučení Lesáka a Pohaněla a jednoho z domácích hráčů. Od této chvíle hrála Moravice o 7 hráčích v poli. Utkání už bylo dávno rozhodnuté a dohrávalo se jen z povinosti. Moravice takto oslabena pak do konce utkání ještě v 77. min.,87. a 89. min. 3 krát inkasovala na 8 : 0. Na utkání a jeho průběhu i výsledku se nesporně negativně projevila psychika hráčů. Výsledek je sice hrozný, ale co je daleko závažnější, že třemi vyloučenými hráči se velmi omezil, když se k tomu připočtou 2 další Jánoš a Sitař, na 5 chybějících pro další nadcházející utkání.

Sestava:Brachtl - Pohanka, Lesák, Schwarz, Cetkovký - Baštrnák (46 min. Pohaněl), Gajer, Milan Vala, Pavlát - Vajdík, Michal Vala

Rozhodčí: Chlebovský

J. Z.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující » 

 

PortrétKontakt

Obec Dolní Moravice

Dolní Moravice 40

554273296, 554273316

sekretariat@obecdolnimoravice.cz

Arthur


OdkazyStatistiky

Online: 24
Celkem: 926361
Měsíc: 20343
Den: 552