FOTBALOVÝ SERVIS DOLNÍ MORAVICE

11. ZÁŘÍ 2021

Moravice – Slezské Rudoltice

2:2

V sobotu 11. září odehrála Moravice na svém hřišti další mistrovské utkání okresního přeboru, když hostila Slezské Rudoltice.

Ani v tomto pátém podzimním utkání nebodovala Moravice naplno a na domácím hřišti přenechala body Slezským Rudolticím. Moravice v tomto utkání vedla dvakrát. Poprvé hned ve 4. minutě, kdy vstřelil soupeři branku Vachuta s výsledkem 1:0. Hosté vyrovnali brankou ve 21. minutě. Podruhé se dostala opět do vedení Moravice v 52. minutě zápasu zásluhou Vaněrka, který otočil skóre na 2:1. Hosté pak prohrávali až od 88. minuty! Bohužel těsně před koncem zápasu si Moravice své vítězství nechala vzít a Slezské Rudoltice vyrovnaly na 2:2.

Po pěti odehraných kolech a ziskem pěti bodů lze konstatovat, že moravickým fotbalistům se nepodařilo udržet dobré výkony z podzimu 2020. Z pěti utkání vytěžila Moravice pouze jedno vítězství, dvě remízy a stejný počet proher. To není možno považovat za dobrý vstup do nového soutěžního ročníku. Značná absence hráčů ve dvou posledních utkáních jistě do velké míry ovlivnila výkon mužstva a tím i neuspokojivé výsledky. Vždyť chyběli hráči základní sestavy. Není to však možné brát jako omluvu neuspokojivých výsledků. Je to k zamyšlení hráčů nad svými výkony na hřišti, ale možná i těch, kteří chyběli, jestli nebylo možné svou absenci zmírnit.

Moravice odehrála utkání v sestavě: Polášek – Orel, Pavel Kopeček, Kubját, Ujfaluši (Beier) – Vachuta, Adam Vajdík, Michal Vala, Ondřej Kopeček – Krejčí (Alois Vajdík), Vaněrek.

Trenér: Tomáš Kopeček

Branky:

4. min Vachuta 1:0                             21. min soupeř 1:1

52. min Vaněrek 2:1                          88. min soupeř 2:2

Utkání řídil rozhodčí Birdač.

K dalšímu utkání jede Moravice v sobotu 18. 9. 2021 do Brantic, začátek je v 16:00h.

Jindřich Zoth

Dolní Moravice – Velká Štáhle 1:2

2. 9. 2021

28. SRPEN 2020

Moravice – Velká Štáhle

1:2

V sobotu 28. srpna 2021 odehrála Moravice třetí mistrovské utkání okresního přeboru bruntálského regionu a v místním derby s Velkou Štáhlí podlehla 1:2.

V předchozích dvou utkáních Moravice remízovala na domácí půdě s Vysokou 2:2 a ve Starém Městě vyhrála 2:3. Po tomto zdařilém vstupu moravického mužstva do podzimní sezóny očekávala moravická fotbalová veřejnost spíše zdařilejší výsledek než ztrátu tří bodů.

Moravice měla sice výhodu domácího prostředí, ale nedokázala ji využít. Neproměňováním gólových příležitostí se domácí připravili o vítězství i v situaci, kdy od třicáté páté minuty hrál soupeř jen o deseti hráčích díky druhé žluté kartě. První gól padl už ve čtvrté minutě, kdy hosté vedli 0:1 po kopu z rohu. V šedesáté minutě se Moravici naskytla šance vyrovnat stav utkání, ale Vaněrek pokutový kop nařízený rozhodčím proti hostujícímu mužstvu, neproměnil. Naopak to byli hosté, kteří v šedesáté čtvrté minutě z penalty zvýšili své vedení na 0:2. Sedmdesátá druhá minuta přece jen přinesla Moravici snížení kontaktním gólem na 1:2, když Vaněrek překonal Lesáka v brance soupeře.

Moravice hrála v sestavě:

Ondřej Kubját – Orel, Jan Kopeček (Pohanka), Pavel Kopeček, Ondřej Kopeček – Vachuta (Krejčí), Adam Vajdík, Tomeček, Michal Vala – Dan Kopeček, Vaněrek.

Trenér: Tomáš Kopeček.                   Utkání řídil rozhodčí Ondruška.

Branky:

4. minuta soupeř 0:1               64. minuta soupeř 0:2 z pokutového kopu

71. minuta Vaněrek 1:2

Další, v pořadí čtvrté utkání sehraje Moravice v sobotu 4. 9. na hřišti v Osoblaze.

10. kolo 2. 10. 2021 15:30 Lichnov – Dolní Moravice

11. kolo 9. 10. 2021 15:00 Dolní Moravice – Vrbno p. Prad.

12. kolo 16. 10. 2021 15:00 Světlá Hora – Dolní Moravice

13. kolo 23. 10. 2021 14:00 Dolní Moravice – Lomnice

2. kolo 30. 10. 2021 14:00 Horní Benešov – Dolní Moravice

1. kolo 6. 11. 2021 14:00 Dolní Moravice – Stará Ves

Jizerská 50 14. 2. 2021

7. 5. 2021

Jizerská padesátka je nejslavnější a nejznámější český závod v běhu na lyžích. Muži jej jezdí už od roku 1968, ženy pak od roku 1991. Kromě domácích borců se na startu vždy sejde také světová špička. Závodu se zúčastnili i borci z TJ Sokol Dolní Moravice Jan Najdek a Robert Najdek, jejich umístění zde.