FOTBALOVÝ SERVIS DOLNÍ MORAVICE

6. LISTOPAD 2021

Moravice – Stará Ves

2:1

Sobota 6. listopadu byla hracím dnem posledního kola podzimní části okresního přeboru. Los určil domácí Moravici za soupeře lídra podzimu z prního místa tabulky – Starou Ves. Utkání mělo ještě jednu zvláštnost. Bylo místním derby a plné očekávání z obou stran. Moravici, jako už v několika předchozích utkáních, vyšel začátek zápasu. Dvěma rychlými góly Dana Kopečka a Michala Valy v 5. a 7. minutě překvapila soupeře natolik, že celý první poločas nedokázal a měl dost problémy čelit moravické aktivní hře.

Hned v úvodu utkání, ve 2. minutě, se zranil jeden z pilířů domácí obrany – střední obránce Jan Kopeček. Jeho post zaujal Vaněrek a velmi úspěšně. Rychlé dva góly v síti soupeře přinesly Moravici uklidnění a Staré Vsi zvýšenou nervozitu po celé utkání, což její hráči vyjadřovali někdy nespokojeností s verdikty rozhodčího a nečistou hrou. Hosté vyrovnali hru až po penaltě v 51. minutě, ve které snížili na 2:1. Snažili se zvýšeným úsilím o vyrovnání, ale Moravice dobře bránila a oplácela rychlými útoky po stranách hřiště vedenými Vachutou a Sekaninou.

V závěru ubývající fyzické síly moravických hráčů umožňovaly soupeři víc držet hru blíž k moravické bance, ale ke skórování nedala Moravice hostům žádnou příležitost. Tři body z derby zůstaly doma.

Moravice odehrála utkání v sestavě: Kubját – Orel, Pavel Kpeček (Kašpárek), Vaněrek, Ondřej Kopeček – Vachuta, Adam Vajdík, Tomeček, (Ujfaluši) Sekanina – Dan Kopeček (Krejčí), Michal Vala.

Branky:
5. min. Dan Kopeček 1:0     7. min. Michal Vala 2:0
51. min. Soupeř 2:1 z penalty

Trenér: Tomáš Kopeček           Utkání řídil: rozhodčí Laryš.

J. Zoth

Horní Benešov – Dolní Moravice 4:5

30. ŘÍJNA 2021

Horní Benešov – Moravice

4:5

Po herním půstu zapříčiněným Lomnicí, která nepřijela v sobotu 23. 10. 2021 do Moravice na mistrovské utkání, jelo moravické mužstvo v sobotu 30. října do Horního Benešova.

Utkání mělo pro Moravici dva rozdílné poločasy. První vyhráli domácí poměrem 3:2. Druhý poločas vzalo moravické mužstvo osud utkání do svých rukou. Zavelel k tomu v 54. minutě Vaněrek svým gólem na 3:3. Poté Vachuta dostal Moravici do vedení gólem na 3:4 a v 65. minutě Adam Vajdík přidal další branku a upravil skóre na 3:5. Soupeř už jen stačil náskok Moravice snížit v 79. minutě na 4:5. Moravice v tomto, na branky bohatém, utkání dokázala udržet jednobrankové vedení až do závěrečného hvizdu rozhodčího a přivezla si z Horního Benešova tři body.

Sestava Moravice: Kubját – Orel, Jank Kopeček, Pavel Kopeček, Ondřej Kopeček – Vachuta, Adam Vajdík, Michal Vala, Ujfaluši (Jandel) – Vaněrek (Kašpárek), Sekanina.

Trenér: Tomáš Kopeček.           Utkání řídil rozhodčí Laryš.

Branky:
14. min. Adam Vajdík 0:1                 17. min. Soupeř 1:1
25. min. Soupeř 2:1                           37. min. Soupeř 3:1
44. min. Vachuta 3:2                         54. min. Vaněrek 3:3
56. min. Vachuta 4:3                         65. min. Adam Vajdík 3:5
79. min. Soupeř 4:5

J. Zoth

Dolní Moravice – Široká Niva 4:1

27. 9. 2021

25. ZÁŘÍ 2021

Dolní Moravice – Široká Niva

4:1

Mistrovské utkání hrané v sobotu 25. září 2021 mezi domácí Moravicí a hostující Širokou Nivou přineslo moravickým fotbalistům tři body, které získali vítězstvím nad hosty 4:1.

Moravice zahájila utkání rychlým nástupem, kterým získala vedení nad Širokou Nivou už ve druhé minutě, kdy vstřelil první branku Michal Vala. Následoval ho Vaněrek, který dal branku druhou hned v páté minutě a tuto sekvenci dovršil opět Michal Vala třetím gólem v 8. minutě zápasu. Moravice tak vedla 3:0.

Hosté snížili vedení Moravice na 3:1 po rozehraném rohovém kopu ve 32. minutě. V závěru prvního poločasu, ve 45. minutě, Vachuta dává čtvrtý gól Moravice a upravuje stav na 4:1, který už zůstal až do konce zápasu.

V 66. minutě měla Moravice příležitost zvýšit skóre. Pokutový kop nařízený rozhodčím ale brankář Široké Nivy vykryl. Moravice měla po celou dobu utkání převahu, díky které si vypracovala další šance na vstřelení gólu. Nedařilo se je ale využít. Domácí mužstvo v dalším průběhu utkání upustilo od kombinační hry po zemi a praktikovalo dlouhé nakopávání míče na své útočníky a tyto míče soupeř úspěšně kryl.

Branky:
2. min. Michal Vala 1:0      5. min. Vaněrek 2:0           8. min. Michal Vala 3:0
32. min. soupeř 3:1            45. min. Vachuta 4:1

Sestava Moravice: Kubját – Orel (Jandel), J. Kopeček, P. Kopeček (Baier), O. Kopeček – Vachuta, Adam Vajdík, Tomeček, Alois Vajdík (Kašpárek) – Michal Vala (Stojaspal), Vaněrek (Krejčí).

0:0

Sobota 18. byla hracím dnem v pořadí již šestého mistrovského utkání, které Moravice odehrála v podzimní části okresního přeboru.
Moravičtí fotbalisté letos na podzim sbírají body velmi těžce. Tuto sobotu dokázali na hřišti v Branticích uhrát výsledkem 0:0 remízu a odvézt si jeden bod. U moravického mužstva stále přetrvává značná absence klíčových hráčů týmu na utkáních.
Moravice hrála v sestavě: O. Kubját – Ujfaluši, Orel, P. Kopeček, O. Kopeček – Vachuta, Ad. Vajdík, Tomeček, Dan Kopeček – Kašpárek (Jandel), Krejčí (Stojaspal).

2:2

V sobotu 11. září odehrála Moravice na svém hřišti další mistrovské utkání okresního přeboru, když hostila Slezské Rudoltice.

Ani v tomto pátém podzimním utkání nebodovala Moravice naplno a na domácím hřišti přenechala body Slezským Rudolticím. Moravice v tomto utkání vedla dvakrát. Poprvé hned ve 4. minutě, kdy vstřelil soupeři branku Vachuta s výsledkem 1:0. Hosté vyrovnali brankou ve 21. minutě. Podruhé se dostala opět do vedení Moravice v 52. minutě zápasu zásluhou Vaněrka, který otočil skóre na 2:1. Hosté pak prohrávali až od 88. minuty! Bohužel těsně před koncem zápasu si Moravice své vítězství nechala vzít a Slezské Rudoltice vyrovnaly na 2:2.

Po pěti odehraných kolech a ziskem pěti bodů lze konstatovat, že moravickým fotbalistům se nepodařilo udržet dobré výkony z podzimu 2020. Z pěti utkání vytěžila Moravice pouze jedno vítězství, dvě remízy a stejný počet proher. To není možno považovat za dobrý vstup do nového soutěžního ročníku. Značná absence hráčů ve dvou posledních utkáních jistě do velké míry ovlivnila výkon mužstva a tím i neuspokojivé výsledky. Vždyť chyběli hráči základní sestavy. Není to však možné brát jako omluvu neuspokojivých výsledků. Je to k zamyšlení hráčů nad svými výkony na hřišti, ale možná i těch, kteří chyběli, jestli nebylo možné svou absenci zmírnit.

Moravice odehrála utkání v sestavě: Polášek – Orel, Pavel Kopeček, Kubját, Ujfaluši (Beier) – Vachuta, Adam Vajdík, Michal Vala, Ondřej Kopeček – Krejčí (Alois Vajdík), Vaněrek.

Branky:

4. min Vachuta 1:0                             21. min soupeř 1:1

52. min Vaněrek 2:1                          88. min soupeř 2:2

Utkání řídil rozhodčí Birdač.

K dalšímu utkání jede Moravice v sobotu 18. 9. 2021 do Brantic, začátek je v 16:00h.

Dolní Moravice – Velká Štáhle 1:2

2. 9. 2021

28. SRPEN 2020

Moravice – Velká Štáhle

1:2

V sobotu 28. srpna 2021 odehrála Moravice třetí mistrovské utkání okresního přeboru bruntálského regionu a v místním derby s Velkou Štáhlí podlehla 1:2.

V předchozích dvou utkáních Moravice remízovala na domácí půdě s Vysokou 2:2 a ve Starém Městě vyhrála 2:3. Po tomto zdařilém vstupu moravického mužstva do podzimní sezóny očekávala moravická fotbalová veřejnost spíše zdařilejší výsledek než ztrátu tří bodů.

Moravice měla sice výhodu domácího prostředí, ale nedokázala ji využít. Neproměňováním gólových příležitostí se domácí připravili o vítězství i v situaci, kdy od třicáté páté minuty hrál soupeř jen o deseti hráčích díky druhé žluté kartě. První gól padl už ve čtvrté minutě, kdy hosté vedli 0:1 po kopu z rohu. V šedesáté minutě se Moravici naskytla šance vyrovnat stav utkání, ale Vaněrek pokutový kop nařízený rozhodčím proti hostujícímu mužstvu, neproměnil. Naopak to byli hosté, kteří v šedesáté čtvrté minutě z penalty zvýšili své vedení na 0:2. Sedmdesátá druhá minuta přece jen přinesla Moravici snížení kontaktním gólem na 1:2, když Vaněrek překonal Lesáka v brance soupeře.

Moravice hrála v sestavě:

Ondřej Kubját – Orel, Jan Kopeček (Pohanka), Pavel Kopeček, Ondřej Kopeček – Vachuta (Krejčí), Adam Vajdík, Tomeček, Michal Vala – Dan Kopeček, Vaněrek.

Trenér: Tomáš Kopeček.                   Utkání řídil rozhodčí Ondruška.

Branky:

4. minuta soupeř 0:1               64. minuta soupeř 0:2 z pokutového kopu

71. minuta Vaněrek 1:2

Další, v pořadí čtvrté utkání sehraje Moravice v sobotu 4. 9. na hřišti v Osoblaze.

10. kolo 2. 10. 2021 15:30 Lichnov – Dolní Moravice

11. kolo 9. 10. 2021 15:00 Dolní Moravice – Vrbno p. Prad.

12. kolo 16. 10. 2021 15:00 Světlá Hora – Dolní Moravice

13. kolo 23. 10. 2021 14:00 Dolní Moravice – Lomnice

2. kolo 30. 10. 2021 14:00 Horní Benešov – Dolní Moravice

1. kolo 6. 11. 2021 14:00 Dolní Moravice – Stará Ves

Jizerská 50 14. 2. 2021

7. 5. 2021

Jizerská padesátka je nejslavnější a nejznámější český závod v běhu na lyžích. Muži jej jezdí už od roku 1968, ženy pak od roku 1991. Kromě domácích borců se na startu vždy sejde také světová špička. Závodu se zúčastnili i borci z TJ Sokol Dolní Moravice Jan Najdek a Robert Najdek, jejich umístění zde.