Jdi na obsah Jdi na menu

10.10. Úvalno - Dolní Moravice 3 : 0

10. 10. 2015

10. kolo 10. 10. 2015 Úvalno - Dolní Moravice 3 : 0

V sobotu 10. října sehrála Moravice zápas v Úvalně. Mužstvo odjíždělo k tomuto utkání zdecimované značnou marodkou a zraněními několika hráčů. A tak trenéři museli improvizovat v sestavě což bylo znát na výkonu na hřišti.

První poločas byl v režii domácích, kteří byli aktivnější než Moravice, drželi míč na svých kopačkách a přehrávali naši obranu. Výsledkem byla brzská branka. V 15. minutě obránci nezachytnou kolmou přihrávku domácích na nabíhajícího útočníka, ten se s míčem dostává za naši obranu a ocitá se sám před naším brankářem v gólové šanci, plně ji využívá a Úvalno vede 1:0. O deset minut ozději domácí zahrávají rohový kop. Naše obrana nedostatečně kryje jednoho ze soupeřových útočníků a ten hlavou usměrňuje míč podruhé do naší branky. Celý první poločas se našim hráčům hra nedaří. Obraně hrající v jedné lajně, dělají značné potíže soupeřovy přihrávky za naše obránce, kam následně nabíhají domácí útočníci. Není kdo by  křižoval.  V záloze vázne přesná a včasná přihrávka. Útočníci příliš brzy ztrácejí míče.

Druhá půle přinesla u Moravice aktivnější hru, zpřesnění přihrávky a soustředěnější hru obrany. Podstatně se tím eliminovala aktivita domácích. Zlepšená hra hostů přinutila domácí k bránění dvougólového vedení. Moravice si tak vypracovala tři gólové šance, ale Baštrnák, Vaněrek ani Pohaněl je nedokázali využít ke vstřelení gólu. V 80. minutě míč zasahuje nešťastně ruku na trávníku ležícího Kubjáta. Rozhodčí ihned odpíská pokutový kop, ze kterého domácí zvýší na 3:0 - konečný výsledek utkání.

Sestava: Hojgr - Cetkovský (25 Vaněrek), Lesák, Bureš Kubját - Baštrnák, Zapletal, Pohanka, Michal Vala (65. Tomáš Kopeček) - Pohaněl, Silvano.

Branky: 15. min. 1:0 soupeř, po chybě obrany 25. min. 2:0 po kopu z rohu 80. min. 3:0 z pokutového kopu.