Jdi na obsah Jdi na menu

12.9. Velké Hoštice - Dolní Moravice 1:3

12. 9. 2015

6. kolo 12. 9. 2015 Velké Hoštice - Dolní Moravice 1 : 3

Bylo to utkání vyznačující se velkou fotbalovou pracovitostí a dřinou tak, že v prvním poločase to byla více pracovitost a úsilí a druhý poločas museli moravičtí přidat velkou dávku fotbalové dřiny, aby dosáhli na vítězství. Prvních dvacet minut utkání Moravice dobře kombinuje a tím domácí přehrává. Výsledkem je Baštrnákovo břevno, Vaněrkova střela nad a Doleželova vedle tyče a taktéž i Vaněrkovi končí míč z jeho kopačky vedle tyče soupeřovy branky. Další Vaněrkovu střelu sráží obránce domácích mimo branku. To vše je úspěšně zakončeno ve 29. minutě Doleželovou ranou z šestnáctky k tyči a vedeme nad domácími 0 : 1.  V závěru poločasu Moravice při rozehrávce od obránců dělá chyby. Soupeř je však nevyužil.

V úvodu druhé půle se domácí zvýšenou aktivitou snaží o vyrovnání. Snahu domácích poněkud zmrazil v 56. minutě Deležel, který nádhernou střelou z levé strany dává na 0 : 2. Tato branka byla pro Moravici moc důležitá, jak se ukázalo nedlouho nato, kdy domácí v 60. minutě prováděli v šestnáctce našeho obránce pokutový kop za hraní rukou a s velkým štěstím ho proměnili. Náš obránce byl za ruku vyloučen, domácí snížili na 1 : 2 a Moravice zbývajících 30 min. do konce utkání dohrává o 10 hráčích. V 69. minutě však přichází pro moravické hráče uklidnění, když po útočné akci Mitov střílí gól do sítě domácích na 1 : 3 pro Moravici. Zoufalý nápor domácích, kteří mají převahu jednoho hráče, Moravice velkou dřinou ubrání a výsledek 1 : 3 a hlavně 3 body, odváží domů.

Sestava: Hojgr – Silvano, Lesák, Bureš, Polášek – Baštrnák (85. Kubját), Zapletal, Mitov (80. Barák), Michal Vala – Doležel, Vaněrek.

Žlutá karta: Baštrnák, Michal Vala. Červená karta: Polášek.

Branky: 29. min. 0 : 1 – Doležel, 56. min. 0 : 2 – Doležel, 60. min. 1 : 2 – domácí z pokut. Kopu, 69. min. 1 : 3 – Mitov

Rozhodčí: Hrubý