Jdi na obsah Jdi na menu

19.9. Dolní Moravice- Strahovice 3:1

19. 9. 2015

7. kolo 19. 9. 2015 Dolní Moravice - Strahovice 3 : 1

V sobotu 19. září odehrála Moravice další mistrovské utkání. Na domácím hřišti hostila fotbalisty ze Strahovic, kteří jsou v současné době na 2. místě tabulky a dosud bez porážky.

Utkání skončilo vítězstvím Moravice 3:1. Strahovice utrpěli první porážku a domácí si připsali další 3 body do tabulky. Hned od začátku utkání Moravice svou aktivní hrou dávala najevo, že chce na domácí půdě hrát na vítězství, aby 3 body zůstaly doma. Jeden z prvních útoků Moravice byl brejk Vaněrka, kterého při samostatném postupu na branklu hostů zastavil jejich obránce nedovoleným zákrokem zezadu, což bylo potrestáno rozhodčím pouze žlutou kartou, i když charakter tohoto faulu jasně odpovídal vyloučení. Tím poškodil domácí.

Útočné úsilí domácích přineslo už v 5. minutě vedení, kdy Mitov dává gól na 1:0 a dostává Moravici do vedení. V dalším průběhu se hra vyrovnává, soupeř se snaží o branku a  Moravice chce dát druhý gól pro uklidnění. Ve 13. minutě kryje brankář domácích „tutovku“ Strahovic. Moravice odpovídá stejnou mincí. V 17. minutě, po volném kopu Pospíšila, končí míč z hlavy Pohanky nad brankou hostů. 20. minuta přináší solo Michala Valy, brankář hostů ale jeho střelu krje. Ve 34. minutě Pospíšil z volného kopu těsně míjí branku hostů.

V úvodu druhého poločasu je obraz hry stejný jako na začátku prvního. V 50. minutě hosté snižují na 2:1 a další průběh utkání je velmi dramatický, až do chvíle, kdy v 62. minutě Mitov dává třetí gól a upravuje stav utkání na 3:1, což přináší uklidnění pro domácí. Tento stav se už do konce utkání nemění a Moravice vítězí 3:1.

Sestava: Hojgr – Silvano, Lesák, Bureš, Pohanka – Baštrnák, Zapletal (85. Kubját), Pospíšil, Mitov (84. T. Kopeček) – Michal Vala (82. Pohaněl), Vaněrek.

Branky:  Mitov 2, Zapletal

Žlutá karta: Vaněrek.