Jdi na obsah Jdi na menu

22. 8. Dolní Moravice - Bruntál B 5 : 3

22. 8. 2015

3. kolo 22. 8. 2015 Dolní Moravice - Bruntál B 5 : 3

V sobotu 22. srpna se poprvé fotbalisté Moravice v novém ročníku I. B třídy představili domácím fanouškům. Soupeřem bylo B mužstvo Bruntálu. Už úvod utkání naznačoval odhodlání domácích být v něm úspěšní. Naznačovala to i úvodní branka v síti hostů již v 3.minutě. Tlak domácích neustál ani po pokutovém kopu v 25. minutě, ze kterého hosté vyrovnali. Úsilí domácích korunoval Doležel už 2 minuty poté brankou na 2 : 1. Uplynulo dalších 10 minut a Silváno zvýšil na 3 : 1 pro domácí. Celý první poločas nasvědčoval svým průběhem, že toto utkání bude pro domácí snadnou záležitostí. Je tomu tak i v první části druhé půle utkání. Moravice si však vyrobila několik komplikací, které další průběh zdramatizovaly. V 51. minutě domácí neproměnili pokutový kop. V 55. minutě je Vaněrek v gólové šanci, ale nedal. V 67.minutě nabíhá před soupeřovu branku Michal Vala a dává gól, ale není nám uznán pro postavení mimo hru. O zvýšení vedení Moravice se v 69.minutě postaral Doležel na 4 : 1. Po střídání v závěru utkání, které si vynutila fyzická únava střídaných hráčů, přinesla do mužstva domácích snížení aktivity ve hře. To využili hosté a v 75. minutě snížili na 4 : 2. Pak v 83. minutě domácí ztrátou míče ve středu hřiště nabídli soupeři možnost rychlého protiútoku a ten toho využil ke snížení na 4 : 3 a závěr utkání se rázem zdramatizoval. Vítězství Moravice v 86. minutě pojistil gólem Michal Vala na konečných 5 : 3. Utkání vyvíjející se od začátku pro domácí velmi příznivě se v jeho druhé části a hlavně v závěru, stalo dramatickým.

Sestava: Hojgr - Silvano (70. min. Tomáš Kopeček), Lesák, Zapletal, Cetkovský - Barák 46. min. Michal Vala), Pohanka, Pospíšil, Baštrnák (80. min. Polášek) - Doležel, Vaněrek.

Branky: 3. min. 1:0 Doležel, 25. min. 1:1 hosté z pokutového kopu, 27. min. 2:1 Doležel, 37. min. 3:1 Silvano, 69. min. 4:1 Doležel, 75.min. 4:2 soupeř, 86. min. 5:3 Michal Vala

Rozhodčí: Porubek