Jdi na obsah Jdi na menu

26.9. Světlá Hora - Dolní Moravice 1:2

26. 9. 2015

8. kolo 26. 9. 2015 Světlá Hora - Dolní Moravice 1 : 2

V sobotu 26. září se hrála první derby mezi Světlou Horou a Dolní Moravicí. Světlá Hora je nováčkem v krajské soutěži a hrálo se na jejím hřišti. Domácí chtěli získat body, kterých se jim v předchozích utkáních nedostávalo. Hosté šli do utkání s cílem potvrdit, že dobré výsledky z posledních zápasů jsou trvalého charakteru.

Spokojenější po utkání byli hosté. Moravice vyhrála 1:2 a odvezla si tři body. Vše se vlastně rozhodlo v prvním poločase. Hosté ubrání dva po sobě jdoucí rohové kopy domácích a další nebezpečnou střelu Hojgr kryje. Moravice pak přebírá iniciativu. V 18. minutě se v šestnáctce domácích nejlépe zorientoval Mitov a dává náš první gól. Nadále je Moravice aktivnější než domácí Michal Vala střílí nad břevno, Baštrnákova střela jde rovněž nad. Ve 24. minutě domácí z volného přímého kopu vyrovnávají na 1:1. V následujících 15 minutách má Moravice další šance. Až ve 40. minutě Michal Vala překonává brankáře Světlé Hory a Moravice jde do kabiny za stavu 1:2.

Úvodních 20 minut druhého poločasu chtěli domácí vyrovnat, tlačili Moravici na její polovině. Poté se chopila vlády opět Moravice, která je častěji na polovině domácích a jen váhavost nebo nesprávné řešení útočících moravičských hráčů uchránilo domácí od dalšího gólu. Na skóre se už do konce utkání nic nemění.

Sestava: Hojgr - Pohanka, Lesák, Bureš, Kubját - Baštrnák, Zapletal, Pospíšil, Michal Vala - Mitov, Vaněrek.

Střídání: 80. min. Silvána za Mitova. Kubját poprvé hrál celé utkání a vedl si dobře.

Branky:

18. min. 0:1 Mitov

24. min. 1:1 SH z volného kopu

40. min. 1:2 Michal Vala

Rozhodčí: Kubín

Žlutá karta: Vaněrek, Pospíšil.