FOTBALOVÝ SERVIS DOLNÍ MORAVICE

5. ZÁŘÍ 2020

Dolní Moravice – Velká Štáhle
3:1

Sobota 5. září byla hracím dnem, ve kterém Moravice na vlastním hřišti odehrála mistrovské utkání okresního přeboru proti mužstvu Velké Štáhle s vítězným výsledkem a ziskem tří bodů. Moravice má tak na kontě již 9 bodů. Utkání mělo charakter derby a Moravice měla znatelnou převahu. Při využití dalších gólových příležitostí, hlavně v druhém poločase, které moravičtí útočníci „spálili“, mohlo být konečné skóre 3:1 daleko vyšší. Přesto první branka utkání nepadla od domácích, jak se po úvodní části, kdy Moravice „tlačila“ soupeře, čekalo, ale dali ji hosté v desáté minutě z pokutového kopu a vedli 0:1.

Moravické mužstvo, jako už v předešlých utkáních, dokázalo nepříznivý stav zvýšeným úsilím zvrátit na 2:1 ve svůj prospěch, když ve třicáté čtvrté minutě Michal Vala vyrovnal na 1:1 a ve čtyřiačtyřicáté hosté odvraceli moravickou útočnou akci a při ní si dali vlastní branku, pak vedla Moravice 2:1 do konce prvního poločasu.

Druhý poločas se odehrává v režii Moravice. Ve čtyřicáté osmé minutě Dan Kopeček zvyšuje na 3:1. Domácí mají v průběhu druhé části utkání ještě několik „tutovek“ ke skórování, při nichž se dostali moravičtí hráči do bezprostřední blízkosti štáhelské branky, ale tváří v tvář brankáři je „spálili“. Objektivně je třeba říci, že gólman hostí byl vynikající a některé „vychytal“.

Branky:
10. min. Hosté z pokutového kopu   0:1
34. min. Michal Vala                        1:1
44. min. Hosté vlastní                      2:1
48. min. Dan Kopeček                     3:1