Dolní Moravice - Osoblaha 3 : 2

7. 10. 2020

FOTBALOVÝ SERVIS DOLNÍ MORAVICE

3. ŘÍJNA 2020 Moravice - Osoblaha 3 : 2

V sobotu 3. října sehrála Moravice mistrovské utkání okresního přeboru. Hostila na svém hřišti mužstvo Osoblahy a vítězstvím 3:2 si zajistila další tři body v tabulce, kterých má nyní 17.

Hosté byli velmi houževnatým soupeřem. Vynikali dobrým pohybem, což činilo moravickým hráčům potíže při uplatňování kombinační hry. Skóre otevřel ve třetí minutě Pohanka po rohovém kopu Moravice na 1:0. V osmnácté minutě uniká Sekanina osoblažské obraně a zvyšuje na 2:0. V závěru prvního poločasu se nechala Moravice soupeřem zatlačit na vlastní polovinu, kdy se hostům dařilo udržet míč v blízkosti moravické „šestnáctky“ a své úsilí Osoblaha korunovala ve čtyřicáté páté minutě gólem. Tím snížili moravický dvoubrankový náskok na rozdíl jedné branky – 2:1.

Na začátku druhého poločasu hosté ve své hře pokračovali a Moravice si nechala dost vnutit silový styl hry soupeře, na který nenacházela způsob, jak jej přehrát. Snaha hostů přinesla v padesáté první minutě vyrovnání na 2:2. Moravice už po třech minutách odpovídá gólem, když Sekanina v padesáté čtvrté minutě podruhé skóruje a Moravici posílá do vedení 3:2. Zbytek utkání se střídají akce na obou stranách, ale výsledek se nemění.

Moravice má několik příležitostí ke vstřelení branky ve chvíli, kdy se Michal Vala a Sekanina dostávají do „vyložených“ gólových šancí, které se jim bohužel nepodařilo proměnit.

Sestava Moravice: Vilímek – Cetkovský, Pohanka, P. Kopeček (Orel), O. Kopeček (Ujfaluši) – Vachuta, Adam Vajdík, Michal Vala, Schwarz – Sekanina, Vaněrek (D. Kopeček).
Trenér: Vojtěch Šlesingr.                                                                      Utkání řídil rozhodčí Mikulčák.