FOTBALOVÝ SERVIS DOLNÍ MORAVICE

15. SRPEN 2020

Stará Ves – Dolní Moravice

4 : 3

V sobotu 15. srpna 2020 se rozjela po půlroční přestávce, zaviněné koronavirem, okresní fotbalová soutěž, konkrétně podzimní část okresního přeboru bruntálského regionu, ročníku 2020 – 2021, ve kterém spolu s Moravicí hraje Stará Ves, Vysoká, Horní Benešov, Velká Štáhle, Lomnice, Rudoltice, Široká Niva, Osoblaha, Vrbno, Staré Město, Světlá Hora, Lichnov a Brantice.

Před zahájením soutěže došlo ke změnám ve vedení moravického mužstva. Funkci trenéra na vlastní žádost ukončil Lumír Pohaněl a na jeho místo byl jmenován Vojtěch Šlesingr, který mužstvo převzal v letní přípravě. Nynější složení vedení mužstva je:

vedoucí mužstva Milan Vala st.,

trenér Vojtěch Šlesingr,

asistent trenéra Tomáš Kopeček.

Samotné mužstvo bylo doplněno mladými hráči. Z Rýmařova přišli brankář Zdeněk Vilímek, hráči Jiří Orel, Petr Vachuta a zapojil se opět do mužstva Daniel Kopeček, který v něm již působil. Moravice má v současné době v kádru pro podzimní část hráče: Lukáš Cetkovský, Petr Pohanka, Michal Vala, Alois Vajdík, Ondřej Kopeček, Martin Bureš, Zdeněk Jandel, Adam Vajdík, Pavel Kopeček, Jiří Ujfaluši, Václav Vaněrek, Petr Vachuta, Zdeněk Vilímek, Jiří Orel, Milan Vala, Michal Schwarz. Po letní přestávce se dosud nezapojili Jakub Sekanina, Petr Adamec, Tomáš Sitař a Jaromír Pospíšil.

První mistrovské utkání podzimní části ročníku 2020 – 2021 odehrála Moravice v sobotu 15. srpna ve Staré Vsi s výsledkem 4:3 pro domácí. Utkání, ve kterém padlo sedm branek, mělo dobrou úroveň a svědčí o útočném pojetí od obou soupeřů. V prvním poločase byli úspěšnější domácí. V desáté a dvacáté minutě skórovali a vedli 2:0. Moravice v této části utkání tak trochu „tahala za kratší konec provazu“. I když hned v úvodu se po rohovém kopu mohla ujmout vedení. Po přestávce se moravické mužstvo vrátilo na hřiště se třemi změnami v sestavě. Střídající hráči přinesli do hry oživení a odhodlání upravit nepříznivý stav pro Moravici. Také hned ve čtyřicáté šesté minutě Michal Vala snižuje na 2:1. Vyrovnání bylo „na spadnutí“, když se v třiašedesáté minutě dostal do šance Vaněrek, ale neproměnil ji. V sedmdesáté třetí minutě útočnou akci domácích moravická obrana nedokázala zastavit a Stará Ves zvyšuje na 3:1. Dvě minuty nato Bureš snižuje na 3:2. Stará Ves se začíná bát o výsledek. Vyrovnání měli na kopačkách moravický Michal Vala a Vaněrek, oba však své šance neproměnili. A podle pravidla „nedáš – dostaneš“, domácím v osmdesáté druhé minutě moravická obrana dovolila se střelecky prosadit a zvýšit na 4:2. V osmdesáté šesté minutě Vaněrek ještě stačí snížit na 4:3. V úplném závěru dvě minuty před koncem má Michal Vala šanci vyrovnat, vyšla však naprázdno.

Jak padaly branky:

10. min.  Stará Ves     1:0

20. min. Stará Ves      2:0

46. min. Michal Vala   2:1

75. min. Stará Ves      3:1

77. min. Bureš            3:2

82. min. Stará Ves      4:2

83. min. Vaněrek        4:3

Sestava Moravice:

Vilímek – Pavel Kopeček (46. Ujfaluši), Pohanka, Orel, Ondřej Kopeček (76. Jandel) – Cetkovský (46. Alois Vajdík), Schwarz, Bureš, Daniel Kopeček (46. Adam Vajdík) – Michal Vala, Vaněrek.

Trenér: Vojtěch Šlesingr

Utkání řídil rozhodčí Mikulčák.

Příští utkání hraje Moravice na domácím hřišti v sobotu 22. srpna v 16:30 hod. Soupeřem bude Vysoká.