Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravotnictví

Příspěvky

Krnovská nemocnice dokončila zubní ordinace ve Městě Albrechticích a v Rýmařově

16. 9. 2022

Krnovská nemocnice dokončila zubní ordinace ve Městě Albrechticích a v Rýmařově

Sdružené zdravotnické zařízení Krnov v těchto dnech dokončilo dvě nové zubní ordinace. Jedna se nachází v budově nemocnice ve Městě Albrechticích a druhá na poliklinice v Rýmařově.

„Naše nemocnice k dnešnímu dni úspěšně provozuje čtyři zubní ordinace. Ty se nachází ve Vrbně pod Pradědem, Horním Benešově, Břidličné a v Krnově. Slíbili jsme, že se pokusíme pomoci s řešením nedostatku stomatologů napříč regionem a z toho důvodu jsme dokončili další dvě zubní ordinace. Tu ve Městě Albrechticích jsme umístili do zrekonstruovaných prostor naší nemocniční budovy. V Rýmařově nám pan starosta Šimko nechal připravit prostory v budově polikliniky, které jsme vybavili moderní technikou včetně OPG rentgenu,“ sdělil ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Aby se v ordinacích mohlo začít pracovat, je potřeba realizovat několik administrativních kroků. „Pokud budeme optimisté a vše půjde dobře, tak první pacienti by v ordinacích mohli být ošetřeni na přelomu listopadu a prosince. Chápeme občany, že se už nyní snaží hlásit k zubaři, ale musí ještě vydržet. O spuštění předregistrace je budeme včas informovat. Každá z ordinací by měla přijmout na 1500 pacientů. Podstatné je, že stejně jako v Krnově a dalších městech bude nabírání pacientů postupné, jelikož je s registrací pacienta spojena prohlídka lékařem a ošetření chrupu. Tudíž i v Krnově a dalších městech budou naše zubní ordinace postupně nabírat další pacienty,“ uvedl ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Starosta Rýmařova Ing. Luděk Šimko má z nové zubní ordinace radost: „Jsem moc rád, že pan ředitel Ladislav Václavec nezapomněl na Rýmařovsko a i nám reálně pomáhá řešit problém s nedostatkem zubních lékařů. Ze strany města jsme udělali maximum, aby byly prostory pro ordinaci důstojné. Věřím, že v budoucnu v našem městě bude krnovská nemocnice provozovat i další ordinace, aby občané Rýmařovska měli zajištěnu kvalitní a dostupnou zdravotní péči.“

Starostku Města Albrechtic Ing. Janu Murovou překvapily moderní prostory ordinace: „Na rozdíl od jiných měst a obcí jsme nemuseli připravovat prostory, jelikož nemocnice využila vlastního zázemí. Jsem překvapená, že v historické budově nemocnice vznikly tak moderní a krásné prostory. Panu řediteli Václavcovi patří velké díky, že i v naší části regionu bude nový zubař.“

Ladislav Václavec předpokládá, že by nemocnice mohla provozovat přibližně deset zubních ordinací: „Jednáme s dalšími městy a obcemi. Mám na mysli Bruntál a Jindřichov ve Slezsku. Posílit chceme o dalšího zubaře stávající ordinaci ve Vrbně pod Pradědem. Není problém zajistit vhodné prostory či sehnat peníze na kvalitní vybavení ordinací. Nejtěžším úkolem je sehnat šikovný personál. To se nám postupně daří a jsem rád, že se nedostatek stomatologů v pohraničí začal řešit po mé výzvě na celostátní úrovni. Děkuji všem, kteří se do projektu zapojili, zejména pak našemu zřizovateli za důvěru a finanční podporu.“

 

Vybavení nových zubních ordinací přišlo na 4,6 milionu korun a bylo hrazeno z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

FOTO 4, 5  Zubní ordinace SZZ Krnov v Rýmařově je připravena. Pásku přestřihl ředitel nemocnice Ladislav Václavec, starosta Rýmařova Luděk Šimko (vpravo) a projektová manažerka nemocnice Hana Gajdošová.

foto-4.jpgfoto-5.jpg

Foto Jiří Krušina

 

 

Den zdraví v Krnovské nemocnici

23. 5. 2022

Magnetická rezonance v Krnově....

30. 3. 2022

Zdravotníci krnovské nemocnice pečují o první uprchlíky z Ukrajiny

18. 3. 2022

Krnovská nemocnice posílá na Ukrajinu zdravotnický materiál....

26. 2. 2022

Rýmařovští lékaři očkují proti covid-19 i bez objednání

25. 2. 2022

 

Domov pro seniory v Dolní Moravici, Diakonie ČCE – střediska v Rýmařově

3. 1. 2022

reference---diakonie_200.jpg

V pondělí 16. března 2020 proběhla mimořádná porada vedení rýmařovského střediska Diakonie ČCE pro zavedení preventivních opatření v poskytovaných sociálních službách.

Budova Domova odpočinku ve stáří v Dolní Moravici je pro veřejnost uzavřena, návštěvy nejsou povoleny. Pracovníci dodržují veškeré hygienické normy (dezinfekce, využití roušek, omezení dotyku se očí, nosu, úst nemytýma rukama ad.), včetně nutnosti používat roušky i ve vnitřním prostoru. Až do odvolání se ruší všechny služby pro klienty -  dovoz klientů na nákupy, ke kadeřníkovi, k vyšetření apod., ruší se také úklidy u klientů, kontrola klientů na ulici Revoluční 30, preventivní plánované odběry u pacientů (pracovníci Domova jsou v kontaktu s ošetřujícími lékaři), ruší se masáže ve středisku i ve vlastním prostředí, rovněž tak pedikúra, kavárnička pro seniory, cvičení na středisku.

Mgr. Marcela Staňková, DiS., ředitelka Diakonie ČCE, středisko Rýmařo

 

Očkovací centrum SZZ Krnov v nových prostorách

1. 12. 2021

 

Informace o očkovacích místech v Moravskoslezském kraji

20. 1. 2021

 

Odběrové místo na Covid-19 funguje i v Bruntále

29. 9. 2020

 


 

 

PortrétKontakt

Obec Dolní Moravice

Dolní Moravice 40

554273296, 554273316

sekretariat@obecdolnimoravice.cz

Arthur


OdkazyStatistiky

Online: 6
Celkem: 996728
Měsíc: 8540
Den: 303